Okisht Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Pc ve Konsol oyunları,

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Herşeyiyle G1 ve GameFirst

YazarMesaj
Oki
Admin
Oki

Herşeyiyle G1 ve GameFirst Empty
MesajKonu: Herşeyiyle G1 ve GameFirst   Herşeyiyle G1 ve GameFirst EmptyPaz Haz. 22, 2008 8:15 pm

G1 ne demek? öğrenmek için tıklayınız.

GAMERSFİRST hesabı açma;

http://www.gamersfirst.com/index.php?site=kol
Bu siteden gamersfirest hesabı açmakla başlıyoruz.
Sağ tarafta login kısmının altında Sign Up Now seçeneğine tıklıyoruz.
sizden bir form doldurmanızı istiyor alttaki resim gibi[:'(]
http://img292.imageshack.us/my.php?image=gamer01gp0.jpg
Arkadaşlar username de isminizin sonuna istediğiniz bir rakam koyun benim usernamelerin sonunu rakamsız bitürlü yapamadım[:'(]
buarada yukarda kırmızı bir yazı yazıyorsa kabul olmammış demektir başka birşey koymanız lazım.
şimdi hesabimizi yapılandırdık.
mailimize bir onaylama kodu gelecek.
mailimize login oluyoruz birde ne görelim bir mail gelmiş gamerfistten.
usernameniz,şifreniz ve item seal/unseal şifrenizde içindedir.
dileyen saklayabilir,dileyen güvenlik gerekcesiyle silebilir sizin kararınızdır.
emaildeki link e tıklıyoruz ve onaylıyoruz.
Hesabımız açılmış bulunmakta ama işimiz daha bitmedi.
şimdi gamerfirst sitesinden acmış olduğumuz ıd ye login olalım bakalım
Arkadaşlar bundan sonrası ko charını gamersfirste yönlendirmek isteyenler için geçerlidir.
yeni char açanlar eklemeler bölümü içindeki birkaç madde onları ilgilendiriyor onun hağricinde altta diğer yazılarla uğraşmanıza gerek yoktur
Lütfen dikkat ediniz yeni açılan charlar g1 üzerinden açıldığından yönlendirme olayı falan olmaz buyüzden neden g1 yönlendirme kodu gelmiyor diye telaş yapmayınız!

http://img108.imageshack.us/my.php?image=gamers12yc9.jpg
login olduk ve yukardaki ss deki gibi bir ekranla karşı karşıya geldiniz.
Knight Online World yazısına tıklıyoruz
tıkladık karşımıza bir sayfa geldi size sayfanın ss sini hemen veriyorum;
http://img229.imageshack.us/my.php?image=gamerfirstno4.jpg
SS deki gibi bir ekran gelecek karşınıza.
bende usernamenin altında bir id yazıyor çünkü ben önceden charımı yönlendirdim diye siz ona bakarak kafanızı karıştırmayınız
bu SS'de aynı sayfanın aynı bölümüdür..
http://img87.imageshack.us/my.php?image=gamersecondif1.jpg
SS'de gördüğünüz gibi Add Existing Account butonuna basıyoruz.
yeni sayfada baktık ki
Username:
Password:
Link Code:
diye 3tane soru var.
şimdi diyeceksiniz Username password ve link code'a ne yazacağız.
arkadaşlar Knighttaki şuan kullandığınız charınızın Id sini ve passwordunu yazacaksınız.burası çok önemlidir lütfen dikkat ediniz.
Link Code nedir?Link code son zamanlarda hep duyduğumuz kafamızı karıştıran g1 yönlendirme kodudur
Alla alla bu link code u nerden bulacağım diyen arkadaşlar içinse
www.knightonlineworld.com sitesine giriyoruz. Şuan kullandığımız charın id pass ını yazıyoruz ve mykolu açıyoruz.
mykolda şu yazıyı göreceksiniz;
G1 Yönlendirme Kodu
GamersFirst hesabınıza bir Knight Online World hesabı eklemek için bir yönlendirme koduna ihtiyacınız vardır.
[ Yönlendirme Kodu Al ]
yönlendirme kodu al yazısına tıklıyoruz.
karşımıza birden bu ekran çıktı.
bize gizli sorumuzdan birini soruyor.
cevabını yazarsak yeni ekranda yönlendirme kodu yazıyor.
o yönlendirme kodunu alıyoruz
gamerfirstte yukarda bizden link code istiyordu ya işte oraya yazıyoruz link code'yi.
şimdi charımız yönlendirilmiş bulunmakta arkadaşlar[:'(]
aşağıdaki ss'de ki gibi charımızın bütn bilgilerini gamerfirstten görebiliriz ve güzel tarafi değişiklikler yapabiliriz.
En güzelide ne biliyor musunuz.
ko sitesindeki id niz hacklendiği zaman gamerfirst üzerinden charınızı tekrar kurtarabiliyorsunuz.[:'(]
http://img240.imageshack.us/my.php?image=gameragaoj4.jpg
Arkadaşlar linkleri tıklamalı bıraktım cünkü reklamlardan göremeyebilirsiniz diye[:'(]

Eklemeler

Ekleme1(15 şubat 2008):g1 den nasıl şifre değiştirecez,değiştirirken hangi gizli soruyu soruyor gibi sorular bana gelmeye başladı.cevabını veriyorum
http://img507.imageshack.us/my.php?image=gamerseub7.jpg
yukarıdaki resimdeki gibi detailse basıyoruz
Status: Active

Password: ******** Change Password
Buy Premium for this account!

böyle bir yazı göreceksiniz Change password yazıyor ona basıyoruz.
bizden gizli sorumuzun cevabını ,eski şifresimizi ve yeni yazacağımız şifreyi ardından yeni şifreyi tekrarlamamızı istiyor.
arkadaşlar burda bu boşluklara g1 hesabını değiştireceksek g1 in bilgilerini,g1'e eklediğimiz charın bilgilerini değiştireceksek ko hesabının bilgilerini girmeniz lazım[&:]
yani charınızın ıd si gizli sorusunun cevabını ve yazmak istediğiniz şifreyi yazacaksınız.
Ekleme2(16 şubat 2008) G1'e kayıt olurken CAPTCHA kısmında doğru yazıyorum ama kabul etmiyor napmam gerekiyor diye soranlar oluyor..
cevabıSurprised ekrandaki görüntülerde harf büyükse büyük yazın yani büyük-küçük harf yazılımına dikkat edin dizeler arası boşluk vardır ordada space[boşluk]tuşunu kullanmanız gerekiyor kesinlikle birleşik yazmayacaksınız.
Ekleme3(28 şubat 2008)Arkadaşlar gamersfirst üzerinden email değiştiremeyenler için ekleme yapıyorum.
Knightonlineworld sitesinden email değiştirmeye kalktığımızda g1 sitesine yönlendiriyor aynen şöyle;

Greetings, G1 Gamer!

Need to change your email address?

Here's how to do it:

1. Log into G1
2. Go to the "My Account" section of "My G1"
3. Choose "Change Email"
4. Answer your G1 security question and enter your new email address
5. Click the "Change it!" button
yani ister istemez g1 sitesinden email değiştireceğiz.
g1 sitesine giriyoruz login oluyoruz
login olduktan sonra bizim My G1 ekranı açılıyor.
bu ekranda yukarda "My Games","My Accaunt","My Support" yazıyor biz "My Games" e giriyoruz
ekranda bunun gibi görünecektir,
G1 Nickname:xxxxxx

Email Address: xxxxx@hotmail.com Change Email

Password: ********** Change Password

Account Status: Active

"Change Email"e basıyoruz g1 gizli sorumuzun cevabını veriyoruz ve yeni email adresini yazıyoruz
Sorun yaşayanlar için umarım yararlı olur
Ekleme4(5 Mart 2008)
Arkadaşlar gamersfirst'e üye olduğunuzda gelen seal/unseal şifresi o g1 hesaba üyedir.
charınızın seal/unseal değişmez ve farklıdır ama size tavsiyem her iki bilgiyide saklayınız.
sistem değişir belki belli mi olur kendi önlemlerinizi kendiniz alınız[:'(]
Ekleme5(5 mart 2008)
Arkadaşlar Gamersfirst'e üye olurken bazı arkadaşların kafasında sorular oluşmuş.
email istiyor biz charımızın emailini mi yazacağız yoksa herhangi bir email yazabilir miyiz? diyorlar
arkadaşlar farklı mail kullana bilirsiniz ama bencede güvenliğiniz açısından farklı mailler kullanınız.
En önemlisi gerçek mailler kullanınız çünkü item seal/unseal şifreniz mailinize gelecektir
Eklemeler devam edecektir her geçen gün..[/color]
Aşağıdaki Alıntı kısmı char takaslarında g1 sistemi yüzünden yapmanız gerek ek şeyleri söylemektedir,
rica ediyorum alttaki kısmıda okuyun hacklenme yüzdeniz çok azalacaktır[:'(]

[center]Burası Alıntı olan kısımdır.[/color]

Arkadaşlar bilindiği üzere artık hacklenmek zor tabi işini bilenlere nasıl mı G1 sayesinde ama bunun bir dezavantajıda var kimi arkadaşlarımız bunu bilmiyor olabilir..Charlarınız nasıl hacklenmicek mi ? Herkes deneyebilir KO resmi sitesine girin id pass girin eğer sağ taraftaki ekranda

G1 Yönlendirme Kodu
GamersFirst hesabınıza bir Knight Online World hesabı eklemek için bir yönlendirme koduna ihtiyacınız vardır.
[ Yönlendirme Kodu Al ]

Diye yazı göreceksiniz o kodu alın niye mi ? O kodu alınca siz tüm bilgileriniz karşı tarafa versenizde G1 hesabının bilgilerini vermeden charınızın şifresi falan değiştirilemez ama itemlar gider sadece..

Ama bazı uyanıklar charları satarken bu kodu alıp size vermezlerse yandınız..Siz şifre değiştirmek istediğinizde G1 e yönlendirir ve sizde charın G1 hesabı olmadığından şok olursunuz..

Hem avantajı hemde dezavantajı var herkes dikkatli olsun.Yani Yönlendirme Kodunu aldınız mı charla ilgileri değiştirmek için siz işlemlerinizi G1 den yapacaksınız
Kendi eklemem:Arkadaşlar yani char aldığınız sırada g1 id şifre gizli sorularının cevaplarını ve emailini
ardından charın kullanıcı adı şifresi gizli sorusu emailini alacaksınız.
https://okisht.yetkin-forum.com

Herşeyiyle G1 ve GameFirst
1 sayfadaki 1 sayfası