Okisht Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Pc ve Konsol oyunları,

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Popomundo Patikalar Rehberi

YazarMesaj
Oki
Admin
Oki

Popomundo Patikalar Rehberi Empty
MesajKonu: Popomundo Patikalar Rehberi   Popomundo Patikalar Rehberi EmptySalı Haz. 24, 2008 3:34 am

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*PATİKALAR*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Nashville Patika Bilgileri
Nashville kentine vardiginizda süt kazanmak icin asagidaki yolu izlemeniz gerekmektedir.

Sehir linkinden Yesil alanlara geliniz. Fallout Park a karakterinizi götürünüz.
Fallout park da esyalar bölümünde heykel i kullanin.
Heykeli kullandiktan 10 dakika sonra karakteriniz Little house on the Prairie adli mekana gider.

bu mekanda esyalara kisminda inek we Kum patika bulunur
inek her dakika basi 1 süt werir. inegi kullanarak süt kazanirsiniz. 33 adet süt aldiginizda kum patikayi kullanin. burada dikkat edilecek husus; inegi kullanmadan önce üzerinizde en az %1 agirlik olmali. esyasiz giderseniz (agirliginiz 0 ken) inegi kaldirmaya calisirsiniz we süt kazanamazsiniz. bu yüzden rozet yada benzer bir esya bulunsun üzerinizde %1 agirlik ile gidin.

Kum patika'yi kullandiktan 3 saat sonra Brokeback Yamacına varirsiniz.
Brokeback Yamacında esyalar kisminda cimen patika bulunur. bunu kullandiktan 5 saat sonra Nashville e warirsiniz
Fall Out Parkı

-eşyalar seçeneğinden "heykel'i" kullan-

* 04:21 Ufukta ışık görüyorum... tünel genişliyor! Sanırım...
* 04:16 Heyecanlı bir tünele girdim. Kim bilir öbür ucunda neyle karşılaşacağım!

5 DAKİKA SONRA

- Eşyalar: İnek ve Kum Patika

-İnek-

-İnek eşyasına tıkla

- kullan seçeneği çıkacak tıkla

- inek dakikada bir adet süt veriyor, sizden önce birisi davranırsa 1 dakika beklersiniz.

*04:26 süt (şişe) kazandım.

- Çıplak olarak süt almaya çalışırsanız, ineği kaldırırsınız, süt alamazsınız.
- Bir süt: % 3 ağırlık yapar. En fazla 33 tane alırsınız.
- 1-2 tane süt aldıktan sonra tamamen soyunarak 33 adet süt alabilirsiniz.
- Sütlerin son kullanım tarihi vardır.

Kum patika

- Sütleri topladıktan sonra kum patikaya tıkla.

*11:35 Şimdi bir bakalım... bu patika merak uyandırıyor. Bakalım nereye gidiyor...

3 SAAT SONRA

*14:35 Ufuktaki de nedir? Yoksa...?

Çim Patika:

- Kum patikayı tıkladıktan 3 saat 5 dakka sonra çim patika belirir; Tıkla

*14:44 Şimdi bir bakalım... bu patika merak uyandırıyor. Bakalım nereye gidiyor...

4: 40 DAKİKA SONRA

*19:24 Ufuktaki de nedir? Yoksa...?

Tebrikler artık şehirdesiniz.

-*Bu patika ruh hali ve sağlığınızı düşürür.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Londra patikası
Londra-glasgow yolundaki eşyalar kısmından asfalt patikayı kullanıyoruz.
3 saat sonra stonehenge vardığımızda eşyalar kısmından monolithsi seçtiğimizde kadim tarih öğreniyoruz.
yine eşyalar kısmından asfalt patikayı seçtiğimizde londraya çimen patikayı seçtiğimizde de glasgirnburry'e varıyoruz.
çimen patikayı seçtiğimizde 2 saatlik bir yolculuktan sonra glasgirnburrye varıyoruz.burdan eşyalar kısmından ceviz ağacı çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam bunu kullandığımızda 5 kullanımlık bir avuç ceviz alıyoruz. sonra eşyalar kısmından tekrar çimen patikayı seçtiğimizde stonehenge varıyoruz.burdan da asfalt patika seçildiğinde tekrardan londraya dönülüyor.
(bikaç şeyi yanlış hatırlamış olabilirim, kusuruma bakmayın)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tromso Patikası
Tromso otobüs terminalindeki eşyalar kısmına girip demir kapıyı kullanıyorsunuz.
20 dakika sonra highway to hell'e varacaksınız, buradan eşyalar kısmından tahta kapıyı kullanın.
8 saat sonra hell hotel'e varıyorsunuz, burdan eşyalar kısmından siyah çukuru seçip yarasa alıyorsunuz, daha sonra eşyalardan taş kapıyı seçip 1 saatlik bir yolculuğun ardından tekrar otobüs terminaline varıyorsunuz.

Glasgow patikası
Glasgow üniversitesindeki eşyalar kısmından tuğla duvarı kullanıyoruz yalnız duvarı kullanmadan önce biftek yemek gerekiyor.
3 dakika sonra öğretmenin evine varıyoruz.burda eşyalar kısmında dolabı (yanlış hatırlamıyorsam) kullanarak öğrenci kıyafetleri alıyoruz.dolabı her 5 dakikada bir kullanabilirsiniz.(yalnız öğrenci kıyafetleri süreli olduğu için satamıyorsunuz)
devamını tam hatırlamıyorum ama sanırım eşyalardan diğer seçeneği seçerek hemen glasgowa geri dönüyoruz.
Burada bir yerlerde floyds keyboard'ıda alıyoruz ama tam olarak hatırlayamıyorum Smile
Nedir Bu Didgeridoo?
Avusturalya yerlilerinin ağaçtan oyarak yaptıkları üflemeli ve çok nadir bir çalgı. Popomundoda'da önemli bir enstruman. Bulunması biraz meşaketli.

-- Önce Melbourne'e gidin. Ankara üzerinden otostop çekebilirsiniz(pintilik yapma uçağa bin 24+3 saat yol)
-- Melbourn'da Flinders Street Station diye bir otobüs terminali var. Orda eşyalar kısmından tıklayarak A8 patikasını bulacaksınız. KULLAN'a tıklayın. 100 dakika sonra A8 yoluna çıkmış olucaksınız.
-- A8 yolunda yine eşyalar kısmından girdiğinizde, karşınıza iki ayrı patika çıkıyor. Bunlardan North-West (Patika, Asfalt) --> St Peters Cathedral olanı seçiyorsunuz. 100 dakika da o sürecektir.
-- St Peters Katedrali'ne vardığınızda, yine eşyalar kısmına geliyoruz. Bu sefer seçeceğiniz patika North (Patika, Beton) --> Simpsons Desert olacak. 300 dakikalik uzun bir yolculuk var.
--Cole vardığınızda yine eşyalar kısmından karşınıza çıkan patikalar arasından North-West (Asfalt) --> Alice Springs Hotel yolunu seçiyorsunuz ve yine 300 dakikalık yolculuğun ardından bu otele varıyorsunuz.
--Otelden kullanacağınız patika ise South-West (Beton) --> Uluru yolu olacak. 150 dakika sonra da Uluru'dasınız. Avustralya'nın kalbine ayakbasmış bulunmaktasınız.:]
--Son olarak, Uluru'dan Village(Kum)--> Village patikasını kullanıp gecekondu tipinde:] bir kulübeye varıyorsunuz.

Burada karşınıza bir dolap çıkacak. KULLANdığınızda didgeridoonuza kavuşacaksınız. (ve tabi otomatik olarak didgeridoo yeteneğine de)
Üzerinizde fazla ıvır-zıvır bulundurmayın. Çünkü 1 didgeridoonun ağırlığı %15.
15 dakika aralıkla dolabı kullanabilir ve taşıyabildiğiniz kadar didgeridooyu götürebilirsiniz.
Bu enstrumanı çalmak için ek olarak temel tahta üflemeli bilmeye gerek YOKTUR.
Klubede işinizi bitirdikten sonra nası dönücem diye kafanız karışırsa aman kaybolmayın..:]
Dönüş güzergahı
--1*Kulubeden Uluru'ya zaten tek yok var.
--2*Uluru'dan Alice Springs (Beton) --> Alice Springs Hotel
--3*Alice Springs Hotel'den South-East (Asfalt) --> Simpsons Desert
--4*Simpsons Colu'nden South (Beton) --> St Peters Cathedral
--5*St Peters Katedrali'nden South-East --> A8
--6*A8'den de South-East (Patika, Asfalt) --> Flinders Street Station(melburne otobüs terminali)

İyi oyunlar, şimdiden kolay gelsin umarım müzik kariyerinizde faydası olur..
Popomundo Patikalar Rehberi Australia_map
Selimiye Cami Patikası

İstanbul - Dubrovnik yolunda karakterini buraya getir ----> Eşyalar -----> patika (asfalt) -----> 2 saat aradan sonra selimiye camine geliyoruz
----->bronz geçiti kullanıyoruz ------> en son olarak dolabı ----> sonra davulu alıyoruz.

dönüş olarakta istanbul yazan yerlere tıklayarak dönüyoruz...

Uyarı: eğer online değilseniz dönüş yoluna gitmeyin çünkü karakteriniz istanbul - dubrovnik yoluna geri döndüğünde otomatik otostop çekiyor..

Antonietta de Jesús ---->>
öncelikle ileri botanik... bildiğiniz gibi iki patikadan öğreniliyor. Biri Helsinki'de diğeri de Buenos Aires'de sanırım.
Helsinkideki patika 'dan öğrenmek için;

Estación de Autobuses -> E75 - 1s30dk
E75 -> Sibelius Hall - 1s30dk
Sibelius Hall > Päijänne - 2s30dk
Päijänne -> Avcı Evi - 20d
Ev sinema sistemini kullanarak yeteneği öğrenebilirsiniz
Vahşi hayvan yakalama yeteneği ise Avusturalya'dan öğreniliyor Veterinerlik 2* ve Temel botanik 1* istiyor. Ama ayrıntılı yolunu bilmiyorum, eğer işinize yararsa az sonra Avusturalya ile ilgili haritayı da koyacağım buraya

Avusturalya haritası yukarıda Smile içinde didgeridoo'nun nasıl bulunacağı da gösteriliyor. Hayvan yakalama da sanırım steve irvin's zoo daki home cinema (ev sinema sisteminden öğreniliyor)
https://okisht.yetkin-forum.com
Oki
Admin
Oki

Popomundo Patikalar Rehberi Empty
MesajKonu: Geri: Popomundo Patikalar Rehberi   Popomundo Patikalar Rehberi EmptySalı Haz. 24, 2008 3:34 am

Buenos aires patikası
otobüs terminalinden saat 08:00 giriş yaptım saat 10:25de Cathedral Paraná dıye dını bır yere geldim burada dularımı ettim ve esyalarda yol ayrımını gördüm

Bina Bölümleri
Patika (Asfalt) Corrientes (Sabit) arjantinde bir sehir (vikipedia)
Patika (Asfalt) Buenos Aires (Sabit) geri dönüyo
-- ikinci patikaya girdim arjantıne dogru yola cıktım
saat 13:25 ve cok ılgınc bır yere geldım bır elektrık santralı

Yacyretá Dam
Türü: Elektrik santrali
buradaki esyalardada yeni bir yol ayrımı çıktı karşıma
yol ayrımları
Bina Bölümleri
Patika (Asfalt) Misiones (sabit)Misiones arjantınde bir şehir(vikipedia
Patika (Asfalt) Paraná ( Sabit) Paraná Brezilya'nın 26 eyaletinden biridir(viki)
---saat 13:43 de Misiones arjantın e dogru yola cıktım ve halen devam ediyorum
saat 16:43 yeni bir ayrım bir parktayım

--Iguazú National Park
Türü: Orman
Kalite: korkunç
--yol ayrımları
Bina Bölümleri
Patika (Çimen) (Sabit)
Patika (Asfalt) Corrientes (Sabit) yine arjantinde bir şehir
bakalım bi hangi patikaya girsem

17:03 ve ben corrientese girdim çimende böcek toplanabilecegini düşünerek ve benimde entomolojim olmadıgından dıger patıkaya gectim
bu yazıyı yazan arkadaş patikadan herhangi bir şey bulamıyor,
kendim gittiğim zaman bu mesajı düzelteceğim, ama en azından nerden girileceğini öğrendik.

Bir Rivayete Göre Olayların Zaman Çizgisi

Kapılar var olmadan önce;

-Xavier, Kobe Tai’nin, Ispanyol Soruşturma şapkasını çalar.
-Xavier, şapkayı Area 51’e ışınlanmak için kullanır.
-Xavier, Conrad Gardener’ın lazer silahı ile vurulur.
-Xavier, Kobe Tai tarafından iyileştirilir ve geri döndürülür, daha sonradan Nashville Karakol’unda düşüreceği şapkasını da geri almıştır.

Ve kapılar ortaya çıkar!

-Nick Clarke, Nashville’de, Fallout Park’ındaki heykel olan, ilk kapıyı bulur.
Girer ve Little House on the Prairie’ye ulaşır. Onu 6 yaşındaki Rhiannon Atkinson takip etmektedir.

-Jimmy Rodhult, Tromso’da ikinci kapıyı bulur. İçeri girer ve ucuz bir otel olan Hell Hotel’e varır. Daha sonra –artık mümkün olmayan-Little house on the Prairie’ye geçer ve Nick ile Rhiannon’ı bulur. İnekleri sağar ve ilk süt şişesini kazanır.
Sonra da Brokeback Hills’e giden patikayı keşfeder.

-O sırada Sherry Ingram de Hell’e giden yoldadır ama o Jimmy’nin kullanmadığı tahta kapıyı kullanmıştır. Sonunda, o da Hell’e varmıştır ve Pandora’nın Kutusu’nu bulmuştur!

-Sherry, kutuyu kullanmaya karar verir. 3 kullanımlıktır. Günlüğünde, “Ahhhhh.. ne yaptım ben?!?!” yazısı üç defa belirir.

-Sherry, kutsal bir görev için bir kılıç ve bir kalkan aldığını, ama eşyaların, eşya listesinde görünmediğini iddia etmiştir.

-Sherry, Hell’den çıkıp, gizlenmiştir ve görevi hakkında sessiz kalmıştır.

-Ardından, Ispanyol Soruşturması’ndan Fernando Vidal tarafından kaçırılır. Silahlar ondan alınır.

-Sherry’nin şimdi nerede olduğu veya görevinden ne kadar uzakta olduğu bilinmiyor. Ama bilinen bir şey varsa o da Pandora’nın Kutu’sunu açtığından beri veba, tifüs ve kolera taşıdığıdır.

-Londra’da, Lonra-Glasgow seyahat yolunda Lawana Beckwith tarafından üçüncü kapı keşfedilir. Bu yol, yeni bir yetenek olan Kadim Tarih’i öğreneceği Stonehenge’e çıkmaktadır.

- Ayrıca [b[Stonehenge’de, Glastonbury’ye giden bir patika daha bulunur ama orada özel olan hiçbir şey yok gibi gözükmektedir.

-O sırada, Ramon Dalenberg, Amsterdam Universitesinde, okunması için Kadim Tarih yeteneği gereken, ilginç bir harita bulur.

-Ayrıca ismi bilinmeyen bir karaktere ait olan bir karga ortaya çıkmıştır.

-Kısa bir aradan sonra, İstanbul’da, İstanbul-Dubrovnik seyahat yolunda, Selimiye Camii’ne giden dördüncü kapı bulunur. Camii’de, bir mozaik yer, iki fıskiye ve iki de kapı bulunmuştur, ama henüz kullanılamamıştır.

-Bu esnada, Glastonbury’deki bazı insanlar, Hollandalı bir medyumun telefon numarasının yazılı olduğu bir kağıt edinmişlerdir.

-Wes Toland, medyuma telefon edip bir randevu ayarlamıştır. Ama bayanın dediği hiçbir lafı anlamamıştır ve bunun üzerine bayan bayılmıştır! Fazla bir şey açığa çıkarılamamıştır.

- Antonio Quintero, bir ikinci el dükkanında birkaç yaşam öyküsü bulmuştur..

-Lee Murray, Los Angeles’da, Los Angeles otobüs terminali’ndeli beşinci kapıyı bulmuştur.

-Ama her seferinde, kapıyı kullanmak isteyen herkes, bir eşya edinmesi gerektiğini, ancak böyle kapıdan girilebileceğini söyleyen bir notla karşılaşıyordu. Ne olabilirdi bu? Lee dahil kimsenin doğru eşya hakkında bir fikri yoktu.

-Sonunda, Sirpa Virjonen, eşyanın ne olduğunu bulur: Çiçekler! Patikadan girdi ve Insterstate 5’a ulaşır. Ve burada “batı”daki patikadan sapar. Bu yol, onu San Francisco’da bir ikinci el dükkanı olan Haight-Ashbury Street Fair adlı mekana götürür.

-Sirpa, burada siyah güneş gözlükleri bulur ve bunları Hotel California’ya girmek için kullanır. Ayrıca burada Master’s Chamber Sam’s House’a giden bir patika da bulur ama burada da ilgi çekici bir şey yoktur.

-Hotel California’da pembe bir büfe, birkaç bıçak ve 6 adet ilham tohumu bulur. Pembe büfeyi kullanır, ama büfe ona zaten daha önce sahip olduğu bir yeteneği vermek ister. İlham tohumlarını “Hotel California” adlı bir şarkı yazmak için kullanır ama sonuç elde edemez.

-Bundan sonra, birden otelden dışarı atılır ve kendini tekrar Haight-Ashbury Street Fair adlı ikinci el dükkanında bulur.Günlüğünde, “Rüya mı görüyordum? Haight-Ashbury Street Fair’e mi geldim miyim yoksa zatem burada mıydım? Şeklinde bir yazı çıkar. Siyah güneş gözlükleri de kaybolur. O zamandan beri Hotel California’ya kimse giremez.

-Ayrıca Haight-Ashbury Street Fair’den de hiçbir şey satın alamaz çünkü satılık bir şey yoktur.

-Rhonda Nuttall, Haight-Ashbury Street Fair’e vardığında, developerların kontrolündeki bir karakter belirir ve ikinci el dükkanı birden tuhaf eşyalarla dolar. Bu eşyaların arasında bir anahtar ve bir de kutu vardır. Rhonda bunları satın alır ama eşyalar yok olur.

-Rhonda, bu materyalist görüşünü değiştirmeden geri dönmemesini söyleyen bir grup hippi tarafından dükkandan uzaklaştırılır. Hippilerden biri ona, “Hey, materyalizm gezegeni yok eder. Mal mülk mutluluk getirmez. Bu kadar aç gözlü olma!” tarzı bir laf söyler.

-Ramon Dalenberg Kadim Tarih öğrendikten sonra, haritayı kullanır. Harita onu Salona Temple of Apollo adındaki ibadethaneye yönlendirir. Ramon burada dua eder, ama hiçbir şey olmaz.

-Hjordis Grande, medyumun evine gider ve medyum ona “Senin baban kumarbaz bir adamdı ama neye ihtiyacı olduğunu biliyordu!” der.

-Daha sonra Alonso Fernando Moreno Inse, menekşe rengi, üzerinde telefon numarası yazan kağıdı kullanır be günlüğünde şu mesajı alır: “Yaşlı kralın hakimiyetini sağladığı ve genç kralın ayrıldığı yerde, son kral piramidin yakınında durur" ve “En yaşlı kralın eşini bul, o sana rehberlik edecektir.”

-Jonathon Mangan, Yaşlı Kralın, medyumun bahsettiği B.B. olabileceğine ve kraliçesinin de Lucille adındaki gitar olabileceğine kanaat getirir.,

-Bir süre sonra, Lucille adındaki gitar Haight-Ashbury Street Fair’de bulunur. Terry Hinson gitarı alır ve onu Lawana Beckwith’e verir.

-Lawana gitarı çalmaya çalışır. Fakat gitar ona, yanlış şehirde/mekanda olduğunu söyler. Lawana Nashville’de “Bada Bing!” adlı barda çalmayı başarır. Ama bu sefer gitar yeterli seyirci olmadığını söyler.

-Birkaç konserinde gitarı çalmayı dener, bir tanesi 10000 kişilik bir konserdir ama gitar yeterli bulmaz.

-Gerçek oyuncuların gitarı dinlemesi önerilir. 33 insan Lucille’yi dinlemek için toplanır. Ve sonunda, Lawana çalmayı başarır! Lawana ödül olarak elektro gitarda 9 yıldız alır!

-Lawana gitarı çaldıktan hemen sonra, bir gürleme sesi duyulur. Orada bulunan herkes, “Bada Bing! *REVOLUTIONARY*’nin bir duvarı az önce çöktü! Bekle…! Arkasında bir şey var…” şeklinde bir mesaj alır.

-Bir duvar belirir ve bu duvar 16th Avenue Grill South’a çıkar. Burada 3 adet temel telli enstrümanlar ve 3 adet elektro gitar kitabı vardır. Grimbert Peifer ve Sami Petajalahti bunları alırlar ama değişik bir şey olmaz. Burada da iki patika bulunur. Doğuya yönelen bara geri dönmektedir. Güneyde olan ise Highway 61 adlı seyahat yoluna çıkmaktadır

-Highway 61’da da 2 patika bulunur. Bir tanesi Little House on the Praire’e çıkarken diğerinin kullanma seçeneği yoktur.

-Bu esnada, Danielle Jelleyman, Glasgow Universitesindeki başka bir duvarı keşfeder. Ama duvar onu, “Öncelikle başka bir şey yapman gerek” şeklindeki bir mesajla yanıtlar.

-Biftek yemesi önerilir. Danielle gerçekleştirir ve günlüğünde “Rrrraaargh! ET!” mesajı çıktıktan sonra duvarı kullanmayı başarır.

-Duvar, Danielle’i Teacher’s House adlı mekana götürür. Burada iki tane ilham tohumu bulur ve bunları alır. Ayrıca burada bir dolap vardır, tıklayınca erkek çocuğu için olan, pantolon ve ceketten oluşan okul üniformasını elde eder.

-Grimbert Peifer, Selimiye Camiine bu üniformaları giyip gider ve bir seçeneğin daha kullanılabilir olduğunu fark eder. Normal ibadethanelerde kullandığımız dua seçeneklerinin yanında “Ahlaki günahlardan pişman olmak” şeklinde bir dua seçeneği belirmiştir. Bunu kullandığında ise, “Bir ışık dalgası beni günahlarımdan ve şeytani budalalıklarımdan arındırdı” gibi bir mesaj alır. Ama henüz bundan sonra garip bir şey olmamıştır.

---Farklı Yerlerden Alıntıdır, Hepsi Toplanmıştır---
https://okisht.yetkin-forum.com

Popomundo Patikalar Rehberi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ManagerZone [MG] Rehberi
» Kariyer Rehberi
» RisingForce (RF) Online Rehberi