Okisht Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm Pc ve Konsol oyunları,

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri

YazarMesaj
Oki
Admin
Oki

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Empty
MesajKonu: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:35 pm

1.Lucifron :
World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Lucifron2
MC deki en kolay boss lardan biri olmasına karşın iyi bir decurse dengesi kurulamaz ise kısa sürede sizi wipe edebilir.

Lucifronun önündeki core hound pack i geçtiğikten sonra pull için mekan hazır duruma gelmiş demektir, burada dikkat etmeniz gereken özellikler; sol taraftaki mağara girişinden uzak durun implerin çok kısa bir spawn zamanı olduğu için onları aggrolayabilirsiniz, ve raidte mt ve onun healerları ve decurserları dışında kalanlar mağaranın dibinde dursunlar, warriorlar lucifronu 2 guardını o bölgeye getireceklerdir., guardların pek bir özelliği yok ve aynı 2 molten giant kestiğiniz taktikle kolayca öldürebilirsiniz, lucifrona gelirsek, değişik özellikleri olan bir boss olup mc genelinin tersine shadow dmg veren curseleri bulunur, bunlardan en önemlisi 10 sn. içerisinde 2000 dmg. veren impending doom durki ya hemen decurse edilmesi yada heal ile hedefin hayatta tutulması gerekir, diğer curse ise ability lerin ve spellerin zamanını ve harcadıkları manayı iki katına çıkaran Lucifron`s curse dür, bu gerçekten can sıkan bi curse olup mananızın çok kısa sürede tükenmesine neden olur, bu curse için öncelikle healerlar,mageler ve daha sonrada warlocklar olmak üzere bir sıra izlenebilir, ayrıca Lucifron un guardlarının main control özelliğine karşı ( genelde mc yi tanklara atar) dikkat etmelisiniz zira mc yemiş bir tank luci yi tutmadığı gibi sizide öldürebilir...

2. Magmadar:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Magmadar
Lucifronu geçtikten sonra önünüze çıkan core hound packlerin ardından Magmadar la karşılaşmaya hazırsınız demektir,dikkat: core hound packlerin 60 dk. spawn zamanı olup eğer magmadar da işiniz uzun sürerse arkanızda kötü bir sürpriz ile karşılaşabilirsiniz, magmadar öldükten sonra core houndlar spwan olmazlar...

Öncelikle Magamadar ın saldırı özelliklerini yazayım;

*Onyxia gibi ağzından alevler saçar ama bu ony ninki kadar etkili olmayıp mesafes de çok kısıtlıdır
*fire Spit; raid te random bir hedefe ateş topu atar ve bu ateş topu düştüğü yerde 10 sn kadar yanmaya devam eder eğer bu alev kümesine dokunursanız baya hp götüren bir dot alırsınız mümkün olduğunca bu ateş kümelerinden uzak durmaya çalışın
*Fear; bu özellik 30 yard içerisinde bulunan herkese 4-5 sn süren bir fear etkisi verir,caster lar 30 yard dışında durarak ve mt ise dwarf priest tan fearward alarak (horde lar kusura bakmasın onlarda ne var fear a karşı bilmiyorum, ama warriorlar fear dan kurtulmak için hemen stance değiştirip berserk moda girebilirler)
*Frenzy, Magmadar ın en dikkat edilmesi gerekn özelliği bu olup köpeği enrage moduna sokup dev gibi birşey yapar, bundan kurtulmanın tek yolu Lucifron dan düşet t-shot dediğimiz sakinleştiriciyi hunter lardan birinin Magmadar üzerinde kullanmasıdır, Luci den her defasında 1 adet olmak üzere %100 şansla düşen t-shot MAgmadar için mutlak gereklidir,aksi takdirde enrage olmuş bir Maggy hepinizi bi oturuşta yiyebilir :p

Öldürme taktiği, "incoming bubble" diyerek alay ettiğiniz bir paladin shield ile gidip magmadar ı aggrolayıp bir miktar öne getirdikten sonra bütün melee klas lar ve mt healer ları magmadar ın arkasına geçmelidir,diğer healer lar ve dps ler fear range in dışında (30 yard) durup dmg ın kralını verince olay çok çabuk hallolur ^^
Manası biten warlocklar biraz uzaklaşım lifetap - bandage ikilisiyle bu ihtiyaçlarını giderebilirler, unutmayınki manası bitmiş bi caster a heal yapmak sadece boşa efor harcamaktır..

3.Gehennas :

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Gehennas

Bu boss mc deki en fazla taktik gerektiren boss lardan biri olup görünüş olarak Luci yi andırsada ondan çok daha güçlüdür..
Gehennas ın özellikleri şunlardır:
*Gehennas`s curse; random bir hedefin aldığı heal ı %75 oranında azaltır,bu curse melee class lara yapıldığında onları heallemeden önce decurse yapmak gerek yoksa çok kısa sürede mana sız healerlarınız olacaktır (mànasız healerlar :p)
*Rain of Fire, bu aynı warlocklarda olduğu gibi gökten ateş toplarının yağmasıdır 30 yard menzili vardır, ateş yağmaya başladığında altında durmamaya dikkat edin Smile Not: bu özelliği kullandığı zamanlar başka ataklar yapamadığı için mümkün olduğunca çok dmg vermeye dikkat edin.
*shadow bolt: Gehennas ın en çok dmg veren atağı olup sanılanın aksine random değil ilk olarak magelere ve priest lara yöneliktir, aynı hedefe peşpeşe 3-4 defa shadow bolt gönderme ihtimali olup daha boss a ilk saldırdığınız anda mt healer ı ölünce "aa ne çabuk öldü" diye şaşırmayın ve healerlar ile magelere shadow bolt saldırısı başladığında hemen shield açın (ben warlock um ve henüz shadow bolt yemediğim için resisten etkilenirmi, etkilenirse ne oranda olur bilemiyorum)

öldürme stratejisi; Bütün semender lerde olduğu gibi (Gehennas,Sulfuron,Lucifron -shazzrah ın guard ı yok- ) önce guardları daha sonrada kendisi olmak üzere bir sıra izlenmelidir,guardlar kolay olduğu için anlatmaya gerek yok yanlız Gehennas kestiğiniz bölgeyi temizlemeden boss a başlamayın ve surger-annihilator spawn timelerına dikkat edin ( oralarda dolanan core houndlarda var ancak magmadar kestiğiniz için spawn olmayacaklar, bu da demek oluyorki magmadar kesmeden gehennas ı denemeyin Razz)

Guard lar öldükten sonra Gehennas ta yine basit bir boss olarak tek başına kalıyor ve aoe lerden uzak durup sürekli hafif yer değiştirmelerle kolayca öldürülebiliyor. (aslında yazarken dikkat ettimde guardlar ölünce boss lar kolay yazıyorum hep ama gerçekten boss lar kolay ,üzerinizde epic set olmasına gerek yok,hiç unutmam ilk mc raidim 25 kişi ile luciye kadar bırak wipe ı kimse ölmeden gelmiştik ve ilk wipe ımızı ben eye of kilrogg gönderip luciyi aggrolayınca yemiştik)...

4.Garr :

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Garr

Öncelikle etrafta bulunan 4 giant ile fire ve stone elementaller i temizlioruz, iyi bir pull ile önce elementalleri tek başlarına çekebilirsiniz.
daha sonra raidte en az 4 warlock olduğunu düşünerek (3 te olur ama çok az olur,2 ile hiç denemeyin eğer ilk seferinizse) öncelikle Garr ın yanında bulunan guardlarını hunter marklarıyla warlocklar arasında paylaştırıyoruz, daha sonra geriye kalan guardları ve garr ı tanklar arasında paylaştırıp raidi yarım daire şekline getiriyoruz,burada warlocklar kendi hedeflerini banishleyecek warriorlarsa diğer 4 elementalin sıra ile öldürülmesini sağlayacak,not: her guard ın ölüşü Garr a bir miktar güç verdiği için bütün guardları öldürelim sonra Garr ageçelim diye düşünmeyin(8 tane warlockla girip hepsini banishlemek te güzel bi yöntem ama 8 sağlam warlock bulmak kolay değil bu zamanda :p)

Garr ın özelliklerine gelirsek, açıkcası ben warlock olarak uzakta banish işiyle uğraştığım için pekbi dayağını yemedim ama en belirgin özelliği üzerinizdeki buffları almasıdır yani full bütün buffları kuşanıp garr a yakllaştığınızda üzerinizde bir tek yediğiniz dmg dan açılan fire shield i görmek sizi şaşırtmasın, diğer bir özellikte hareket hızınızı bir miktar düşürme,bu garr a yaklaştığınızda (25 yard ın altında) etkili olan bir özellik ve o sırada banish yapan warlock ları kötü yönde etkileyebilir, warlock banishlerine gelirsek, voidwalker kullanabilirsiniz banish ten çıkan hedefi kısa bir süre oyalaması için ama ben her warlock un banishtimer add-on ununa sahip olduğunu düşünerek imp ile kalmanızı tavsiye ederim zira buffların kaldırıldığı bir ortamda imp staminası baya yararlı olur, banish süresi 30 sn. dir bu nedenle süre bitimine doğru 35-40 yard menziline çıkarsanız guardlar size ulaşamadan tekrar banishleyebilirsiniz, banishtimer ınız varsa buna hiç gerek yok son 2 sn kala yeni banish cast ine başlarsanız guard banish açıldığı anda tekrar banish e girer.
ilk 4 guard öldükten sonra garr ı öldürüyoruz pekte zor olmayan bir şekilde daha sonra sırasıyla banish li hedefleri öldürüp bu boss uda geçiyoruz,not: Garr ölünce banish li hedefler kaybolmuyor bu nedenle boss indi diye sevinip guardları unutmayın...

5. Baron Geddon:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Baron

Baron u pull lamak için öncelikle bulunduğu bölgenin girişindeki ilk lava pack i temizliyoruz, daha sonra garr ı öldürdüğümüz bölüme gidip yine ağzı tünele bakan genişçe bir yarım daire oluşturup huter peti ile Baron u pulluyoruz.

Baron un özellikleri;
*inferno, yaklaşık 30 yard a kadar etkili olan bir fire aoe atak olup verdiği dmg dan çok aggro resetlendiği için mümkün olduğunca uzak durulmalı ve Baron aoe yaparken dmg vermekten kaçınılmalıdır,
*ignite mana,rogue lara ve warriorlara zarar vermez ama direk primary dps sınıflara büyük oranda zarar verir,her adımda 400 mana ve hp yaktığı için kısa sürede dispell edilmelidir,
*Living Bomb, belkide mc nin en eğlenceli debuff larından birisi olup raid içerisinde random olarak bir hedef bomba haline gelir,bu bomba 1500-2000 kadar dmg verir ve patlama sonucu havaya fırlayan hedef düşme sonucu yine 1500 kadar dmg alır, bomba olan mageler hemen ice block açmalı diğer shield açabilen sınıflar shield lerini kullanmalı druidler ayı moduna girip armor larını artırmalıdır, diğer sınıflar ise patlama sonucu ölmezler ise havada potion veya healthstone kullanarak düştüklerinde hayatta kalabilirler ( en son mc raidinde 4 kere bomba oldum ama healthstone ve küçük potionlar sayesinde hiçbirinde ölmedim) ancak dikkat edilmesi gereken en büyük nokta bomba olan kişi patladığı anda etrafına 4-5k dmg verirki bu birçok kişiyi o anda öldürürür, bomba olan eleman mümkün olduğunca hızlı bir şekilde grupta uzaklaşmalı ve diğerlerini korumalıdır ( hiç unutmam rogue un biri bomba olup main tank a koşmuş onu öldürmüştü, intahar bombacısımın ulan diye kicklemişti raid leader i olu ).

Öldürme şekline gelirsek, aoe yaparken dmg vermeyip bombalardan korunup ve ignite ı decurse ettikten sonra çok rahat bir şekilde öldürülebilir, spell menzilinden çoğunlukla çıktığını düşünürsek mümkün olduğunca dotlarınızı kullanmaya gayret edin..

6.Shazzrah:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Shazzrah

Baron ile aynı mekanda bulunan bir boss kendisi ama diğer türdeşlerinin aksine yanında guard yok (ye kendine çok güveniyor yada guardlarını Majordomo almış)

Shazzrah bildiğiniz türden bir mage,blink i arcane impact ıyla filan tam kıl bir şey işte :p

Dikkat edilmesi gereken özellikleri;
*Blink, aggro resetleyim random olarak bir bölgeye ışınlanıyor ve orada acane patlamarı yapıyor 3 adet, burada dikkat edilmesi gereken nokta derhal ortaya main tank a doğru koşup onun aggroyu almasını sağlamak
*arcane patlaması,bu bildiğiniz magelerdeki gibi olup normal şartlarda 500-600 dmg verir, ancak Shazzrah ın bir diğer özelliği olan debuff sayesinde magic spell dmg almanız büyük oranda artar ve bu arcane patlamaları 2-3k dmg lar şekline olur ki bu debuff ın melee klas lardan hemen kaldırılması gerekir,
*son özellikte self buff ve can sıkıcısıda bu sanırım, Shazzrah bu buff ı kendine yapar ve spell dmg larınızın yalnızca %50 etki etmesine neden olur ,priest lar tarafından kaldırılabilir ve eğer kaldırmazsanız çok zorlanırsınız ama iyi bir decurse uygularsanız çok kısa sürede shazzrah tan kurtulablirsiniz...

7.Sulfuron:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Sulfuron

Sulfuron hiçbir özelliği olmayan bildiğin warrior boss ^^

Yalnız ilk iki semender in aksine bu boss un 4 adet guardı var ve bu guardlar healer,bu nedenle ilk başta 5 warrior umuza boss u ve guardlarını paylaştırıyoruz daha sonra 3 tank ve mt bossun bulunduğu bölgeye yakın bir şekilde onları oyalarken biz sıra ile golemagg ın bulunduğu bölgeye giden yola doğru guardları çekiyoruz,öldürülmeleri çok kolay ve kısa süre içerisinde guardları öldürdükten sonra boss a geliyoruz nitekim oda fazla dayanamayıp canını teslim ediyor, Sulforon sanırım mc deki en kolay boss. bir özelliği veya özel bir taktiğe ihtiyacı yok...

8.Golemagg :

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Golemagg

Bu boss ta yine Sulfuron ile beraber en kolay bosslardan olup,drop larının iyiğiliyle ölçülemeyeck bir kolaylıktadır ^^

Yanında iki adet core hound benzeri köpekle duran Golemagg adı gibi golem benzeri beyinsiz bir yaratık işte :p Köpekler ölümsüz olduğu için boşuna onları keselim sonra boss a geçelim diye düşünmeyin.

öldürme şekli; 2 warrior umuza bikaç healer verip köpekleri mağaranın geldiğimiz tarafına gruptan uzağa çekiyoruz daha sonra mt mizle beraber golemagg ın başına geçip yavaş yavaş aggroyu almamaya dikkat ederek dmg veriyoruz,golemagg arada bir firebolt atıyor ama bu fazla dmg vermediği gibi 150 üstü bir fire res. sahibiyseniz çoğu zaman resist ediliyor, yalnız golemagg hp sinin sonlarına doğru delirip (%5-10 arasında) mt ye inanılmaz şeyler söylüyor taban gösteriyor ama bir fenerbahçeli edasıyla yaptıkları yanına kar kalıyor,bu nedenle tüm healerların diğer raid üyelerini bırakıp o an mt yi heallemesi gerekiyor, mt ölürse golemagg serbest kalıp sıra ile aggo kimdeyse ona doğru koşmaya başlar, ama 20-30 kadar ölmemiş adamınız varsa merak etmeyin kısa sürede öldürebilirsiniz bu durumdayken bile...

9.Majordomo :

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Majordomoexectus

Öncelikle bu bossu summonlayabilmeniz için Azshara da denizin ortasındaki 4 adanın en büyüğünde bulunan Hydraxian Lord undan bir quest serisi almanız ve bunu tamamlamanız gerek,questin bazı parçaları silithus ta diğerleri ise molten core içerisinde yapılabiliyor ve kolay bir quest (quest i bitirince lord tan bir adet major mana potion iconuna benzer su ile +15 fire res. ve bazı statlar veren yüzük alıyorsunuz,su yu kullandıktan sonra tekrar tekrar alabilirsiniz)

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://okisht.yetkin-forum.com
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:36 pm

Majordomo yu summonladığınızı varsayarak boss a geçiyorum..

Majordomo playerlar tarafından öldürülemeyen bir boss (nasıl öldüğünü Ragnaros a geldiğinizde kendiniz görün anlatmayaım heyecanı kaçar :p)
yanında 4 adet elite ve 4 adet healer olmak üzere 8 tane guardı var,bu guardlardan healer olanlar nispeten daha zayıf ve sheep yapılabiliyor ,stunlock uygulanabiliyor (bu nedenle en az 4 mage iniz olmasına dikkat edin) guardlardan ilk 4 ü öldükten sonra diğerleri sheep a karşı immune duruma geçtikleri için öncelikle şu sırayı izlemenizi tavsiye ederim..
1.elite, önce ilk elite i öldürüyoruz bu elite ler ve healer lar magic ve melee dmg a karşı ayrı ayrı iki çeşit shield e sahipler ve bu shieldler açıkken verdiğiniz dmg ı reflect edip size gönderiyorlar,
2-3-4-5 healer, healer lar arada bir sheep modundan çıktıkları ve en fazla 3 kere sheep yapılabildikleri için mümkün olduğunca hızlı öldürmeye dikkat edin zira sheep yapılamayıp boşta kalan bir healer çok kolayca sizi wipe edebilir, healerları sıra ile öldürürken her ölenden sonra warrrior gidip bir sheep i dmg vererek eski haline getiriyor ve hunter markıyla beraber bütün dps ona yükleniyor ( Majordomo ölümsüz olduğu için ona dmg harcamayın),healerlar bittikten sonra elimizde 3 adet elite var,bunlardan sona kalan magmadar ın frenzy modunda olduğu gibi birhayli güçleniyor ve zorlaşıyor, yabancı forumlarda bu elite i %20 hp ye getirip o halde bırakmanız ve diğer 2 elite i öldürmeniz daha sonra bu uber olan elite i %20 hp deyken kolayca öldürmeniz tavsiye edilsede (gayette mantıklı bir yol aslında) elite o kadar da uber filan olmuyor (gerçi biz de 40 kişide yaşadığı için o sırada elite biraz kolay gelmişti) kolaylıkla öldürebilirsiniz..
Dikkat edilmesi gereken 2 şey var ,birincisi random olarak raidten biri Majordomo nun bulunduğu yerdeki core a summonlanıyorki core baya alevli, diğeri random birine firebolt atıyor domo ama uzakta durursanız pek size denk gelmez.

Domo nun tanklanmasına gelirsek,bunu mt niz bir adet sağlam paladin ve armor u yüksek bir petle bir hunter kolayca yapabilir, healer ların bu 3 lüyü hayatta tutmaları süresince domo kimseye bulaşmaz,unutmadan taunt immune boss lara karşı fazla dmg vermemeye dikkat edin çünkü warriorun aggroyu alması pek kolay olmaz..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pIRCHman'den Silithus Quest rehberi;

Raid alani degil ama XP + Reputation kasanlar icin bildigim kadari ile bir seyler yazayim dedim ..
Silithus .. bence oyunun en uyuz arazisi ( Blasted Land�s henuz aktif olmadigi icin oyle diyorum ) ama XP toplamak ve reputation farm etmek icin ideal bir mekan.

Once ulasim .. Gadgetzan kusunuz aciksa yapişacak olan sey Mount�a atlayip Un�Goro �yu caprazlama gecmek ve Silithus�a girmek .. kraterde kus aramayin .. yok.

Silithus�ta ise bir tane kus var o da Cenarion Hold�ta .. aslinda Horde ve Ally�in ayri kuslari var ama yaklasik ayni yerdeler. Cenarion arazisi tarafsiz, yani isine gucune bakan bir karsi faction uyesini uzerseniz guardlar�da sizi uzuyor.

Gerci ben pek dayak yemedim orda ( Horde�den ) ben de hic kimseye bulasmadim, harita kil .. Questler ise bayici oldugu icin millet genelde isine gucune bakiyor, kimse kimseye pek bulasmiyor. Bence siz de isinize gucunuze bakin .. zaten silithus'ta cok isiniz olacak.

A�Q kapilarinin acik oldugu bir PvP serwerindeyseniz ve yol uzerinde oyalaniyorsaniz raid gecerken biraz caniniz aciyabilir ama o kadar da olacak artik.

Neyse .. isimize gucumuze bakalim. Bu arada koordinatlar veriyorum, kendimde yol tarif etmeye de calisiyorum ama koordinatlar santim � santimine dogru diye bir sey yok .. biraz saga sola kacma olabilir .. olay yerinin milimi milimine dogru koordinatini verdigimi iddia etmiyorum .. bastan soliim, sonradan kizmaca, gucenmece olmasin.

Ilk Qestleri solo, ortalardaki questleri ise party ile yapabilirsiniz ... en son Questler icin ise kimi zaman party bile yetmiyor .. ayrica bol � bol sabir lazim.

Deadly Desert Venom .. Questi handaki Beetix Ficklespragg veriyor .. yilanlari ve orumcekleri kesin gitsin .. bu questi yaparken Securing the Supply Lines �i alirsaniz iki quest bir arada cikiyor. Istenen 8 tane Scorpid ignesi ve 8 tane yilan disi.

Securing the Supply Lines .. istenen 15 tane Dredge Striker kesmeniz .. questi size Windcaller Proudhorn veriyor ( Cenarion Hold ) yilanlar hemen Cenarion�un dibinde .. etrafinda, aramaniz gerekmiyor yani.

The Spirits of Southwind .. Questi Layo Starstrike veriyor. Southwind Village diye bir koy yikintisi civarinda ruhlarina bocuk sizmis druid ve fighter�leri dogruyorsunuz .. abiler 56 � 57 falan .. solo yapilabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken abi ile dovusurken arkadan size bir orumcegin dalmamasi ve de abiyi indirdiginizde icinden bir .. kimi zaman iki bocuk cikacagini unutmamaniz.

Ben bu questi solo olarak su sekilde yaptim ( tavsiye ) rahat savasmak icin koye giden ana yolda kalmaya calistim .. tufekle veya bomba ile pull edip abiyi tenha olan yola cektim ve orda kestim .. oluden bir bocuk cikiyorsa kesmeye dewam .. yok iki bocek cikiyorsa aynen topuk. Bocek sizi biraz kovaliyor, sonra vaz gecip oluye donuyor ve bir � iki dakika sonra da yok oluyor. ( Bu arada Southwind Village 63,50 �de )

Ilk questi teslim ettiginizde Beetix Ficklespragg size bir tane daha quest veriyor .. Noggle�s Last Hope .. ilk quest gibi bunu da cenarion�da hanin ust katindan aliyorsunuz.

Sizden Stonelash Pincer - Stonelash Flayer ve Rock Stalker isteniyor .. her birinden ucer tane toplanacak. Yani bu defa colun biraz daha derinliklerine girmek gerekiyor. Gene orumcek ve yilan kesmeniz gerekiyor .. ayni anda birden fazla MoB�un aggrosunu cekmemeye ozen gosterirseniz zor degil. Bu questte bulunmasi zor olan Rock Stalker .. onlari ya A�Q kapisi yakinlarinda ya da ( adi uzerinde ) silithus haritasinin dis cevresindeki kayalarda ( guney ) bulabilirsiniz .. kavun govdeli ve ince bacakli .. fazla buyuk olmayan orumcekler arayacaginizi unutmayin.

Hive in the Tower .. iste dikkat isteyen bir quest , solo yapilabilir ( ben oyle yaptim ) ama yaninizda bir veya iki arkadasiniz varsa cok daha kolay. Questi gene Cenarion�da ki Layo veriyor ve gene Southwind Village �a geri donuyoruz.

Simdi koyun girisinde attan ( yada neye biniyorsaniz ) inin bir zahmet .. sagda kayalarin uzerinde bir MoB olur .. once onu temizleyin .. kapi girisinin karsisinda veya solunda iki MoB daha oluyor genelde. Gene ayni taktikle ( yola cek ..kes .. boceklerden kac ) onlari da yatirin .. artik yolunuz temiz.

Aradiginiz kule koy girisinin hemen saginda .. ortalikta patrol dolasiyor ve koyun dis hattinda druid ve fighterlar nobet bekliyor ama giris temiz oldugu icin kuleye rahatca ( dikkatle ) gidebilirsiniz.

Kulenin icinde genelde uc tane MoB olur .. bunlari birden fazla kisiyseniz olduklari yerde, solo kasiyorsaniz aggro al .. savasarak geri cekil .. birini kes .. kac .. toparlan .. geri gir .. aggro al .. savasarak geri cekil taktigi ile alabilirsiniz.

Ben solo olarak uc tane LvL 57 MoB keserim diyebilirsiniz ama unutulmamasi gereken abiler olunce iclerinden bocek cikacagi .. yani aslinda kavga siz ve 6 � 9 MoB arasinda gececek.

Asagi temizlenince merdivenlerden kulenin tepesine .. orada bir sey war ( neye benzedigini hatirlamiyorum ama mouse uzerine gelince disli isareti cikiyor ) onu acin .. iki tane MoB cikiyor ( Spawn ) aynen kesin onlari .. loot edin acilen .. sonra ister kuleden asagiya atlayip kacin .. ister merdivenlerden .. ama asla durmayin cunku o ana kadar kulenin etrafinda ucusan onyuzbinmilyon bocuk aynen size daliyorlar .. yani ac � kes .. al .. ve anam � anam modunda kac.

Anlayacaginiz biraz kasiyor ama solo yapilabilir.

Stepping Up Security .. yilan kesme isine geri donuyoruz. Zaten Silithus dedigin bortu bocek yuvasi .. neyse .. bu defa Dredge Crusher kesecez, hem de 20 tane.

Bu abiler Cenarion�un ters tarafinda .. yani hana sirtinizi verin .. A�Q kapilarina yuzunuzu donun .. iste onunuzde uzanan colde bolca Dredge bulacaksiniz. Yanliz bu abiler LvL 58 falan .. yani biraz daha dikkat ve savasirken aggro cekmemeye dikkat.

Fazla anlatacak bir sey yok aslinda .. git .. bul .. duzgun yere cek ve kes ( yani sabir isi )

Sira geldi Twilight serisine .. su ana kadar bortu bocek kestik ve de reputation topladik. ( Bu arada bocuk keserken kan ciktiginda atmayin .. darkmoon kente geldiginde onlara verir .. item alir ya da iyi fiyata satarsiniz )

The Twilight Mystery .. artik yeterli reputation�u topladiniz ve size ilk ciddi questinizi veriyorlar. Geologist Larksbane sizden ( Cenarion�da ) 8 tane Twilight Tablet Fragment istiyor .. ne yapacaksiniz ? Haritanin kuzey kosesindeki vadide ( 23,10 ) eski bir kamp var ortalikta tas elementaller dolasiyor .. tabletler parliyor ve topraktan yari � yariya cikmis .. tiklayin ve toplayin.

8 tablet topladiginizda bunlari teslim edin ve bir sonraki Twilight questini alin. Twilight keserken birden fazla MoB�u tepenize toplamamaya dikkat edin yeter ( ozellikle elementaller Twilight kamplarina fazla yakin geciyor .. dikkat )

Noggle's Lost Satchel .. gene hanin ust katindayiz. .. Noggle�s Last Hope �da panzehir icin malzeme topladik ya .. abi bu defa da kaybettigi cantasini istiyor.

Canta nerde ? Canta Deathclasp �in yuvasinin hemen girisinde .. sagda .. yerde duruyor. Peki Deathclasp kim? Anlaticam .. Deathclasp�i kesmeye gittiginizde cantayi da almayi unutmayin yeter.

Hanin girisindeki ilan tahtasina bakin .. orada bir quest bulacaksiniz, questin ismi Wanted - Deathclasp, Terror of the Sands (Elite) .. bu abi oldukca iri bir akrep .. yaninda iki tane add ile dolasiyor, ben bu questi iki arkadasimla birlikte kolayca yaptim .. solo yapanlar da varmis ama solo icin zor biraz.

42,90 ~ 43,90�da abi .. sirtinizi Cenarion�a verdiginiz zaman A�Q kapisinin solunda bulunan Dwarf kampinin hemen arkasindaki tepede takiliyor abi.

Girin ve kesin .. cesetten Deathclasp�s Pincer�i alin .. geri getirin .. Cenarion�da Vish Kozus adli komutana teslim edin emaneti .. iste quest bitti. ( cantayi unutmayin .. malum Noggle�nin questi )

True Believers .. tablet toplamistik ya .. simdi gene Twilight�lara isimiz dustu .. bu defa tabletlerin cevirisini toplayacagiz. Bizden istenen 20 tane kagit ( tembelseniz AH�tan alin .. farm erbabiysaniz AH�ta satin ) .. aklinizda olsun .. bu tekrarlanabilir bir quest .. getirdiginiz her 20�lik deste icin ekstra reputation aliyorsunuz.

Kamplara gidin ve bayana kadar Twilight kesin .. haritada uc tane Twilight kampi var onlari acin ve kamp degistire degistire hepsini ziyaret edin. Normalde bir saat civarinda 20 kagit toplamaniz gerekir.

Vadiden topladigimiz tabletleri teslim edecegiz .. yeni bir gorev veriliyor o an questin ismi The Deserter .. abi nerde ? Kolay .. Southwind Village �a geri donun .. Silithus�u sinirlayan tepeleri takip ederek dewam edin .. solda onunuze bir magara cikacak .. abinin ismi Hermit Ortell .. tabletleri ona teslim edin .. yani gene bir DHL gorevi .. uFFF .. ( 66,69 .. Southwind�in guneyi )

The Twilight Lexicon .. Hermit abi sizden uc tane kitap isteyecek, bir � iki ve uc numarali kitaplari uc ayri Twilight kampindan toplayacagiz ( arada cikan kagitlari Cenarion�a teslim edip rep.alabilirsiniz ) .. koordinatlar ne ?

Kitap 1 - 26.37 Twilight Keeper ismi Mayna
Kitap 2 - 16.85 Twilight Keeper ismi Exeter
Kitap 3 - 40.40 Twilight Keeper ismi Havunth

Bu MoB�lar kampin icinde ve kenarinda rasgele spawn oluyorlar ama onlari indirdiginiz zaman loot olasiligi cok yuksek .. kitaplari alin ve hermit abiye geri donun. Hermit size A Terrible Purpose diye bir quest veriyo .. merak etmeyin .. gene DHL gorevi bu.

Commander Mar'alith Cenarion�da .. ona questi teslim ettiginizde size saglam XP ve hediyeler veriyor, yaklasik bir gun sonrada rasgele recipie ekledigi bir mail atiyor ve bir kez daha tesekkur ediyor. Commander Mar'alith ayrica size baska questler de veriyor .. ziyaret edilmesi , muhabbet konulmasi yararli bir abi yani.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ruins of Ahn'Quiraj (20) Boss Taktikleri;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Ss12-thumb

Bildiğiniz gibi Ahn�qiraj kapıları çeşitli serverlarda açıldı (EU serverlarında açılan kapıları ve son durumu sitemizden görebilirsiniz). Büyük Loncaların çoğu 40 kişilk instanceları bitirmeye başladılar bile. Biz de hem daha küçük loncaları hem de oyuncu sayısı bakımından yeterli sayıya ulaşıp gidilmesi daha rahat olan 20 kişilik instance�ı sizler için araştırdık (yazının bundan sonrasında Ahn�Qiraj AQ şeklinde, 20 kişilik instance ise AQ20 şeklinde yazılacaktır).

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:36 pm

İLK BAKIŞ:
AQ20 için Mezarlık Baskınlarına en uygun zindan diyebiliriz. Çünkü mezarlık zindan girişine oldukça yakın bir konumda. Öldüğünüzde grubunuzun wipe yemesini ya da birinin sizi diriltmesini beklemeden mezarlığa dönebilir ve burdan hemen zindana koşarak canlanabilirsiniz. Özellikle bosslarda öldüğünüz zaman mezarlıktan koşarak tekrar savaşa katılmak bu bakımdan oldukça avantajlı. Artı zindan içinde bineğinizi kullanabilmeniz, olay yerine varmanızı fazlasıyla kolaylaştıran bir etken.

Şimdi kısaca BOSS ları inceleyelim ve taktiklerini verelim...

Kurinnaxx

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Kurinnaxx-tn

İlk olarak, AOE saldırısı. SAND TRAP. Sanki yerin altından bir şey geliyormuş gibi kumlar kabarır ve en sonunda patlar. Patldaığında 1300-1500 arası bir zarar verir ve casterların büyü yapmasını engeller. Ayrıca vuruş şansını %75 düşürür. Bu 20 saniyelik bir debuff tır.
İkinci olarak, MORTAL WOUND denen bir saldırısı vardır. Bu 15 saniye süren bir debufftır ve Kurinaxx ın önündeki bir alandaki herkese etkir. Özelliği, vuran kişiye gelen healları %10 azatlmasıdır. Tecrübe ile sabittir ki bu 10 kereye kadar birikebilen bir debufftır ve çok tehlikelidir. Her 5-6 debuffta bir tank değişmelidir.

Kurinaxx ı Yenmek:

Grubunuzu resimde görüldüğü üzere dizmeniz lazım. 3 Tankınız açılı olarak kurinaxx ın karışında durmalı bu şekilde hem mortal wound yemezler hemde kurinaxx a yakın olurlar

Tüm melee zarar arkadan gelmeli. Bu şekilde Kurinaxx ın Cleave saldırısından kurtulabilirler.

Menzilli DPS ve Şifacılar, Kurinaxx ın etrafında halka oluşturmalı. Bu SAND TRAP ten kaçmanın en kolay yolu. Savaş esnasında bu bombadan kaçmak için 3 saniyeniz var yoksa geri dönüp bandaj yapın.

Bu boss un aggro sıfırlaması yok. Sadece arada Tank değiştirmek için durulduğunda DPS e dikkat etmek yeter.
Kurinaxx %20 ye gelince enrage olacak. Tranquil Shot un bunun üzerinde etkisi YOKTUR.

Kısaca:
1. Debuff 6 tane olunca tank değiştir.
2. Sand Trap ten uzak dur.
3. Mana Depola
4. Cesedi Epik ve rare için yağmala!

General Rajaxx

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri WoWScrnShot_112405_225857

Bölüm 1:

Kurinaxx ölür ölmez kimse Human NPC ile KONUŞMAYACAK. Herkes yerini aldıktan sonra, sadece MAIN TANK konuşacak
Bir sonraki kapışma tetiklenen bir durum ki bu da siz NPC ile konuşunca başlayacak.
Rajaxx Bağırarak �Geri Saldırımızın zamanı gelmiştir! Bırakın Karanlık düşmanlarımızın kalbine hükmetsin! Beklemeyeceğiz artık kapalı kapıların ardında ve taştan duvarların gerisinde! Reddedilmeyecek artık intikamımız! Dragonların Kendileri bile Öfkemiz önünde Titreyecekler!!!�,
( "The time of our retribution is at hand! Let darkness reign in the hearts of our enemies! No longer will we wait behind barred doors and walls of stone! No longer will our vengeance be denied! The dragons themselves will tremble before our wrath!.)

Temelde, dalga dalga Qiraji Warrior ve Flyer akıp duracak oldugunuz yere. Bir dalga indiğinde 2. dalga 1-2 saniye içinde gelecek. Mana kullanıcıların dinlenmek için bu kadar kısa süresi var. Warlock ve Mageler burada DPS yüklenmeli. TÜM WARLOCKLAR FEAR basmalı ve mobları kaçırmalı. Druidler entangle etmeli ve Priestler FEAR larını kullanmalı.. Hunterlar her fırsatta Trap atmalı ve uyumlu mob kontrolü ile raidin güvenliği sağlanmalı.Bu arada MT nin hedeflerini DOT lamayı unutmayın Bu arada healerlar da mana korumalıdır
Eğer sizinle orada bulunan 4 Kaldorei savaşçısını ve human ı da heal edersiniz çok sorun olmaz. Tonlarca hitpoinleri var. Esas sorun wipe yerseniz ve o warriorlar düşerse ortaya çıkıyor. En az 2 saat içinde spawn oluyorlar ve savaşlarda büyük yardımlarından mahrum kalıyorsunuz

Eğer son warriorlarda takılırsanız, Bir hunter feign death yapsın ve beklesin bu b ir süre daha mobları oyalayacak ve size zaman kazandıracaktır.

Bunun iki potansiyel faydası var
1- Casterlarınızın mana regen ine zaman kazandırır
2- Eğer bir mobu 10�15 dakika tutabilirseniz ölen kaldorieler ayağa kalkar.
Böylece boss ta ekstra 4 kişi olursunuz.

Bir başka taktik ise SON WARRIOR geldiğinde TÜM DPS i minimuma indirmek. Ve Tank ın son warrior u tutması ve tüm casterların MELEE girmesi. Ufak ufak damagelar ile warrior düşerken casterlar mana fulleyecekler. Paladinler Wisdom, Shamanlar mana tide ile bu işlemi hızlandırabilirler.

Bölüm 2:

NPC nin ayakta kalması güzel olur. Çünkü Boss un Geri itme (knockback) gücünden etkilenmez ve güzel bir tank olur.
Rajaxx ın kendisi ise Tank Tut � Raid Vur mobu.. Kontollü DPS ile çok rahat halledebilirsiniz.
1. saldırısı : Aggro azaltan Knockback
2. Saldırısı: Nature AoE.

MOAM;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Moam

Moam iki bölümlü bir karşılaşmadır.

Birinci Bölüm:
Bu boss ile savaşmak biraz değişik. Amaç Burada BOSS un REGEN ettiğinden DAHA HIZLI mana Emmek..
Moam, savaşa �0� mana ile başlar. Eğer MOAM ın yeterli mana depolamasına izin verirseniz ARCANE zararı veren ve knockback (geriatma) özelliği olan büyüsünü kullanır. Çok sağlam ARCANE zararı verirken düşmeden de zarar alırsınız.
Amaç MANA emmek olduğu için ana Healerlarınız burada Druid � Shaman � Paladin olacakatır.

İkinci Bölüm
MOAM %50 ye düştüğünde 3 Elemental summon eder. Bunlar DM-WEST teki Pylon Elementalları gibidir ve sağlam Arcane zararı verirler. WARLOCKLAR BANLAYABİLİR. Tek Tek Bandan çıkartılıp kesilebilir ya da BOSS ölene kadar Ban tutulabilir. Ancak Amaç hala boss un mana regen ini engellemektir.

Eğer 2. set Elementallar gelirse o zaman işler çok zorlaşır.

Bir Başka Fikir:
MOAM, sağlığı % 50 ye geldiğinde değil, savaş başladıktan 90 saniye sonra Bu elementalları summon ediyor. Bu MANA BARI ının yarısının gitmesine yol açıyor.
Bu süre zarfında MOAM olduğu yerde durur. Zarar vermez ama zarar alabilir.
MOAM, Summon işi bittiğinde
Ya da Manası %100 olduğunda tekrar hareket eder.
İlk saldırıya ARCANE patlatır. Burada en önemli husus MANA sının Drain edilmesidir.

Eğer Zamanlama düzgün olursa MOAM asla hareket edemeyecektir...

Buru the Gorger;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Buru2

Buru the Gorger savaşı, blizzard�ın Tank Tut � Raid Vur rutinine renk katmaya çalıştığı bir boss.

Yapılması gereken 3 Şey var. 1. si BURU nun Melee damage ı ile ölmemeye çalışın. 2. siBURU yumurtaların üstündeyken yumurtaları yokedin (buru ya zarar verir) 3. sü Her yumurta patladığında çıkan BROODLING leri inidirn.
BURU, TAUNTA a IMMUNE dur.

2. Grup yapın. Biri broodlingleri kessin diğeri yumurtaları.

BÖLÜM 1:

Normal şekilde bufflanın ve en yakın yumurtaya dalın. HP si düştüğünde buruyu yumurtanın üstüne çekin ve yumurtayı patlatın. Bu, 1. bölümde buruya zarar vermenin ana yolu. Yumurta patladığında bir broodling çıkacak. Bununla BROODLING DPS GRUBU ilgilenecek.

BURU birini seçecek ve mesaj geçecek. BURU GÖZLERİNİ x E DİKTİ diye. Bu anda bu kişi Daireler çizerek yumurtalardan biri damage ı azalana kadar burudan kaçmalı. Healerlar bu koşucuya dikkat etmeli. Roguelar Sprint-Druidler cat ve water formları � shamanlar ghost wolf ile kaçmalı.

Yumurta patladıktan sonra grup hemen 2. yumurtaya geçmeli. Tabi bu arada BROODLING grubu mob u silerken.. Daha sonra yardıma katılmaı ve yumurta patlamaya yakın Koşucu gelmeli ve yumurta patlatılmalı..

İkinci Bölüm:

İşte işin zor kısmı... Burada enerjisi %20 ye inen BURU nun kabuğu çatlayacak ve eti gözükecek... İşte o anda elinizde ne varsa abanmalısınız. BURU bir debuff atıyor raide ve raid 30 saniye içinde abartı bir zarar alıyor. BU da wipe a gidiyor.
Bu yüzden bu andan sonra olay zamana karşı yarış...

Ayamiss the Hunter;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri 16338

Bu da iki bölüm..
Bölüm 1:

Ayamiss havada başlıyor ve haliyle melee tarafından vurulamıyor. Havadayken 3 tane ana saldırısı var.
Birinci: Bir bulut halinde uçan böcek çağırıyor. Belli bir rakama ulaştıklarında inip grubu rahatsız etmeye başlıyorlar. Neyse ki Kolay hallediliyor. Basitçe Frost Nova ve AOE basın. Çabuk iniyorlar.

İkinci: Gruba bir zehir atacak. Bu 10 kere birikebilir üstüste. ÇOK can yakar. Zehir temizleyenlerin bu durumda hazır olması lazım yoksa bu yeteneği sizi tek başınıza wipe edebeilir.
Üçüncü: Bu biraz problemli. DM�EAST teki satyr boss gibi... Sizin parti üyelerinizden birini �KURBAN� edecek. Gelip bir üyenizi alacak ve merdivenlerin üsünteki sunağa götürecek. Bunu yaptığında larvaları spawn olacak merdiven altında. Eğer Kurban Taşındaki oyuncuya ulaşırsa Elite Böceğe dönüşecek. Bunlar uğraşması zor elitelar. Bu olursa, merdiven dibine biraz eleman bırakın ki bu larvalarla çıktıkları gibi ilgilensinler..

Bölüm 2:

%50 de, Ayamiss yere konar ve normal boss gibi tanklanır. Ancak Yukarıdaki özelliklere gene dikkat etmeniz lazım.

Ossirian the Unscarred;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Ossarian

Tek Fazlı biraz çetrefilli bir boss ama çok zor değil.

Ossirian da dikkat etmeniz gereken 4 özellik:

1- Eğer kristaller tarafından DEBUFF edilmezse tek atışta raidteki herhangi bir kişiyi indirir. Kristal ile debuff edilirse MT nize 900-1000 vurur.

2 � Kendisinde bir epic binekten daha fazla hız yapmasını sağlayan bir yetenek var. Şu anda hangi sıklıkta bu yeteneği kullanacağı kestirilemiyor fakat eğer kendisinden kaçmaya çalışırsanız yetişir..

3 � Bu instancetaki hemen her boss gibi bir AOE geriatma sı var. Takribi 1000 damage +700 düşme damage ı.

4 � Kapışma esnasında partinizi rahatsız etmek için Hortumlar gönderecek. Yakalanan oyuncu stun olacak ve zarar alacak. Yakalanan üye aynı zamanda aggrosunu da kaybedecek... (az miktarda)

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:37 pm

Ossirian ı kesmek:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri 1150258903_Oss-dead

Çok sıradan bir savaş. Durmadan Ossirian ı debuff etmeniz lazım kristallerle. Bu debuff 30 saniye ve durmadan bir o kristal bir bu kristal koşturmanız lazım yoksa tank tek vuruşta gider.

Öncelikle Epic binekli biri, Boss u çekmeli boss yaklaşırken Kristal i aktive etmeli böylece o yaklaşma süresince OSSIRIAN debuff u yapılacak ve OSSI yetiştiği anda debuff u yiyecek.
Bu noktada tank aggro almak zorunda ve 10 saniyesi var. Daha sonra diğer kristal e koşturmalı. RAID ten bir kişi önden gitmeli ve KRİSTAL i tank yaklaşırken aktive etmeye hazır olmalı.

OSSIRIAN bir debuff alacak. Bu debuff ile OSSIRAN bir büyü sınıfına karşı çok fazla zayıflayacak. Bunu bir detect magic ile görebilirsiniz ve ossirian a 30 saniye boyunca o büyü ile saldırabilirsiniz.
Yalnız dikkat edilmesi gereken husus, OSSIRIAN ın zayıf olduğu büyüyü atarken, aggroyu kontrol etmek, yoksa OSSIRIAN ı bir sonraki Kristal e çekmek çok zor olabilir. Bu yüzden DOT lar ile zayıflatılması daha iyidir.

Bilmeniz gereken bu boss a zarar veren şeyler bu büyülerdir. Melee nin çok etkisi olmayacak çünkü OSSIRIAN o pilon senin bu pilon benim koşturulacak..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Onyxia quest zinciri (Alliance)

Yazar Defenders of Anatolia...

Alliance tarafının Onyxia Pre-Quest�i Kalimdor adasının Burning Streepes diyarında alacağımız bir görev ile başlamaktadır. Bu görevi Burning Streepes diyarının güneydoğusunda gizlenmiş bir yamaçta bulunan Morgan�s Vigil adli kampta ki Helendis Rivehorn adlı bir vendordan almaktayız.

Helendis Riverhorn�un tam yeri : http://www.thottbot.com/?m=6404

Aşağıda Onyxia Lair�e giriş için tamamlamamız gereken görevleri sıra ile açıkladım.

Bölüm 1 Dragonkin Manace

Burning Streepes�e yayılmış olan 15 Black Broodling, 10 Black Dragonspawn, 1 Black Drake ve 4 Black Wyrmkin�i öldürmeniz ve bunu Morgan�s Vigil kampında ki Helendis Rivehorn�a bildirmeniz gerekmektedir.

Bölüm 2 The True Masters

Helendis Rivehorn�un mektubunu Lakeshire kasabasındaki Vali Solomon�a götürmemiz gerekmektedir. Mektubu görevi alırken Helendis Rivehorn size bizzat kendi vermektedir.

Bölüm 3 The True Masters

Vali Solomon�un bildirisini Stormwind�teki Highlord Bolvar Fordragon�a bildirmemiz gerekmektedir. Vali Solomon bildiriyi görevi alırken bizzat kendisi vermektedir. Highlord Bolvar storwind Keep�in içinde taht odasında bulunmaktadır.

Bölüm 4 The True Masters

Highlord Bolvar Fordragon�ın yanındaki Lady Katrana Frostor ile konuştuktan sonra tekrar Highlord Bolvar Fordragon ile konuşmanız istenmektedir.

Bölüm 5 The True Masters

Highlord Bolvar Fordragon�un cevabını Lakeshire�daki Vali Solomon�a iletmeniz gerekecektir.

Bölüm 6 The True Masters

Vali Solomon ile konuştuktan sonra kendisi sizin Burning Streppes�te ki Morgans Vigil kampında bulunan Marshall Maxwell ile konuşmanızı isteyecektir.
Marshall Maxwell�in tam yeri : http://www.thottbot.com/index.cgi?m=6527

Bölüm 7 The True Masters

Ragged John ile konuşmanızı ve tekrar Marshall Maxvell�e geri dönmenizi istemektedir.
Ragged John�un tam yeri : http://www.thottbot.com/?m=6506

Bölüm 8 Marshall Windsor

Kuzeybatıdaki Blackrock Mountain�e gitmenizi ve Marshall Windsor�u bulmanızı istemektedir. Marshall Windsor, Blackrock Depths zindanında ki bir hücrede bulunmaktadır. Hücrenin yeri instance girişine yakındır, bulmakta zorlanmazsınız.

Bölüm 9 Abandoned Hope

Marshall Windsor ile konuştuktan sonra kendisi sizden buradaki durumu geri Marshall Maxvell�e iletmenizi isteyecektir.

Bölüm 10 A Crumpled Up Note

Burada Marshall Windsor�un ilgilenebilceği bir belge (A Crumpled Up Note) bulmanız istenecektir, bu belgede Blackrock Depths zindanında ki Dwarflardan yüzde şansı ile düşmektedir. Belgeyi bulduktan sonra Marshall Windsor�a iletmeniz gerekecektir.

Bölüm 11 A Shred Of Hope

Bu bölümde Marshall Windsor belgeyi gördükten sonra sizden kayıp bilgileri (Marshal Windsor Lost Information) isteyecektir, bu kayıp bilgilerde Blackrock Depths �te bulunan Golem Lord Argelmach ve General Angerforge�tan yüzde şansı ile düşmektedir..

Bölüm 12 Jail Break

Burada şimdiye kadar yaptığımız görevlerin en önemli ve en zor olanına geliyoruz, Marshall Windsor�u zindandan kurtararak dışarı çıkarmamız gerekecek, bu görevde Marshall Windsor belli bir yoldan ilerleyecek, bu yol boyunca olan mobları önceden kesmeniz sizin yararınıza olacaktır. Marshal Windsor�un izlediği yol :

Bulunduğu hücrenin koridorundan tam bir �U� çizerek tekrar göbeğe gelecek ve karşı koridora girecektir, burada eşyalarını aldıktan sonra hızlanacak; buraya dikkat ediyoruz çoğu oyuncu burada Marshall Windsor�a yetişemeyip görevi tamamlayamıyor ve tekrar yapmak zorunda kalıyor. Marshall Windsor instance çıkışında duracak ve göreviniz tamamlanacaktır.

Görevi tamamlandıktan sonra bunu Burning Streepes�teki Marshall Maxvell�e bildirmeniz gerekecektir.

Bölüm 13 Stormwind Rendezvous

Marshall Maxvell size Stormwind�e gitmenizi ve kapıda Windsor ile buluşmanızı söyleyecek, Windsor büyük savaşın efsane komutanlarından birisidir. Burada seyiri güzel bir göreve başlıyor olacağız, bu görevde Stormwind kapısında Windsor ile buluştuktan sonra Windsor�u takip ederek olacakları sadece izlemenizi ve dinlemenizi öneriyorum. Windsor�u görüş alanınızdan çıkarmayın ve sadece takip edin.

Alliance görevlerinin görsel olarak en iyi olanı diyebilirim. Girişte Stormwind gardları önünüzü kesecek ve giriş izniniz olmadığını söyleyecek, buna karşılık Stormwind General�i Windsor�un karşısına çıkacak ve dinlemenizi önerdiğim bir diyalog yapılacak. Bu konuşmadan sonra General Windsor�a giriş izni verecek, buradan sonra Windsor Stormwind Keep�e doğru ilerlemeye başlayacak, ilerler iken gardların ona hitap ediş biçimleri ve karşısındaki tepkilerini izlemek büyük bir keyif.

Bölüm 14 The Great Masquerade

Windsor Stormwind Keep�e kapılarına ulaşınca duracak ve size hazır mısın diye soracak, siz kabul edip Windsor ile beraber içeri girecek ve kralın odasına gideceksiniz. Kralın odasında sizi bekleyen bazı sürprizler olacak. Kralın gardları ve orda ki yüksek rahibe Dragonkin�lere dönüşecek ve size saldıracak. Burada aggro almamaya ve her şeyi Windsor�un yapmasına dikkat ediyoruz. Windsor tüm Dragonkin�leri öldürecek ve son nefesini verecek, daha sonra Windsor�un silah arkadaşı ve Dragonkinler ile olan çatışmada size yardımcı olan kralın koruması size yapmanız gereken bir şey olduğunu söyleyecek.

Not : Bu görevde başarısız olursanız belli bir süre sonra (başarısız olduktan 15-20 dakika sonra) Windsor tekrar Stormwind kapılarına gelmektedir.

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:38 pm

Bölüm 15 The Dragon�s Eye

Kralın koruması size verdiği malzemeyi (Fragment of the Dragons Eye) biryerlere götürmenizi isteyecek, bu yer görevde yazmamakta. Bu malzemeyi Winterspring diyarında bir dağın zirvesinde bulunan vendora (Haleh) götürmemiz gerekmekte. Vendor�a ulaşma yolumuz Mazthoril mağarasından geçmekte, mağaranın sonunda yerde bir portal bulunmakta, bu portal ile dağın zirvesinde bulunan vendora ulaşabiliriz. Unutmadan mağara�nın içinde elit dragonkinler bulunmakta.
Haleh�in tam yeri : http://www.thottbot.com/index.cgi?m=28929

Bölüm 16 Drakefire Amulet

Burada ki vendor (Haleh) sizden Upper Blackrock Spire (UBRS) zindanının son bossu olan General Drakkisath�ın kanını isteyecek, raid ile yapabilceğiniz bu görevden sonra kanı tekrar Winterspring�te bulunan vendora (Haleh) geri götürecek ve onyxia lair giriş görevlerini başarı ile bitirmiş olacaksınız.

Bu son görevi de yaptıktan sonra Onyxia Lair�a giriş biletimizi almış bulunuyoruz .

Drakefire Amulet
Binds when picked up
Unique
Neck
+10 Stamina
+15 Fire Resistance
Requires Level 50
�The Blood of Drakkisath Flows Within�

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Silithus:Gizli Hazineler Bölgesi;

Çoğunuz Silithus'un Oyunun en sıkıcı yerlerinden biri olduğunu söyler durur, ve işiniz düşünce Ahn'Qiraj'a gireriz bir tek diye aklından geçirir.Emin olun yanılıyorsunuz.
Silithus oyunun çabuk yoldan teknik olarak iyi item kazanma olasılığı en sağlam yerlerinden biri.Blizzard bunu saklamadan Casuallere Epic vermek için burayı değiştirdik diyorlar.

Şimdi Silithus'da yapabilecekleriniz:

1)Crystal Vale ve Etrafı:
Bu Bölge oyunun ilk Turuncu Questini barındırırken aynı zamanda en pahalıya satılan Essence olan Air'in en bol çıktığı yer.Buradaki Dust Stormerler ve Arada Sırada rastladığınız Elemental Invasionlarla gelen Moblardan Essence of Air Grind edebilirsiniz.

Buradaki Windweaver adlı Level 60 Elite Boss 3 Kişilik bir Warrior Priest Mage kombinasyonu ile halledilebilir.İçinden Elemental Deck Kartları, Essence of Air(Kesin gibi birşey), Breath of Wind, Elemental Air'den bolcana çıkıyor.

Burada Earth Elementaller'de bulunuyor ancak Essence of Earth o kadar pahalı değil.Bunları da kesebilirsiniz.Essence of Earth Air'den daha çok çıkar ve genelde 1-2 g gibi bir fiyata satılır.

Burada bir NPC'miz var.Bu NPC size Oyunun ilk ve tek Turuncu Kılıcı olan Windfury'nin Legendary Questini veriyor.Quest için BWL yapmalı, 100 Arcanite Bar gözden çıkarmalı ve MC'de Garr ve Geddon'dan %1 gibi bir olasılıkla çıkan Parçalanmış Key'in iki parçasını bulmanız gerekmekte.Daha fazlası da var ancak bunu Xoknakh daha güzel yazacaktır eminim Smile

2)Windstone ve Twilight Trappings Set Itemler:

Bu Set itemlerin hiçbir anlamı olmadığını düşünenler! Yanılıyorsunuz! Bu 3 Parça olan Set Sizin Boss Summonlamanızı sağlayacak.Head, Chest ve, Bracer'den oluşan bu Seti'i giydiğinizde bir Twilight Hammer Üyesi gibi olacaksınız.

Windstone'ler 3'e Ayrılıyor ve her biri farklı güçlükte Boss çıkartıyor.Lesser Windstone, Windstone, Greater Windstone adlı bu yapıların nasıl kullanılacağını aşağıda anlatacağım.

2.a)Lesser Windstone:Elemental Templar çıkarmak için kullanacağınız taş, Twiligh Trappings Set giymelisiniz.

2.b)Windstone:Twilight Trappings Set ve de Twilight Cultist's Medallion of Station gerektirmekte.Elemental Duke çıkartıyor.

2.c)Greater Windstone: Twilight Trappings Set, Twilight Cultist's Medallion of Station ve Twilight Cultist Ring of Lordship gerekiyor.4 Tane Elemental Boss'dan birisini çıkartıyor.Adları: Lord Skwol(Water), Prince Skaldrenox(Fire), High Marshall Whirlaxis(Air) ve Baron Kazum(Earth)
Twilight Trappings'in Yukarıda belli olasılıklarla Twilight Moblarından çıktığını söyledim ki bu en kolay olanı.
Bununla Lesser Windstone'den çıkartığınız Elemental Templar'dan Abbysal Crest adlı Quest item çıkacak.Bunu Reputation için de kullanabilirsiniz, Summoning yapmak için de.Quest için istenileni yapmanızı ve daha sonrakileri saklamanız önerilir.Lesser Windstone'den çıkan Boss'lar için ortalama 3 kişiye ihtiyacınız var.
Twilight Cultist's Medallion of Station adlı item Windstone için gerekli olan diğer item.Bunun için Cenarion Circle ile Friendly olmanız gerekiyor!Bunu yapmak için Tüm Questleri yapmanız ve biraz da bitmeyen kendini tekrarlayan questlerden bolcana yapmanız gerekiyor.
Gerekli olan Itemler: 3 tane Abbysal Crest ve bir Large Brilliant Shard.
Daha Sonra Windstone'ye giderek gene Twilight Trappings ve Twilight Cultis's Medallion of Station'la dokunacaksınız.Ve 5-7 Kişi arası Bir Boss karşınıza çıkacak.Bu Boss'dan Mavi item kesinlikle düşerken bir Quest item olan Abbysal Singet'de düşecek.
Twilight Cultist Ring of Lordship aldı Item için ciddi bir çalışma ile Revered olmanız gerekmekte.3 Tane Abbysal Singet ve 3 tane Large Brilliant Shard gerekecek.
Bundan sonrası ciddi bir biçimde zor, çünkü bu itemle beraber gelen Boss 30 Kişilik.Guild içi olması kesinlikle tavsiye edilir.Epic Düşürür ve genelde sağlam Caster itemleridir.
Şimdi diyeceğiniz nasıl Hızlı Reputation kasarak bu işi götürürüz?Bunun için çok yöntem var.Birincisi her Twilight Mob'u başına 1 Reputation Point kazanıyorsunuz.
Encyripted Twilight Text'de önemlidir.Bu Textler Twilight Mob'larından düşüyor.Bunları götüreceğiniz 2 Yer var.
İlk Yer Cenarion Hold'daki NPC sizden 10 Text'i Para ve Reputation karşılığı alıyor.
İkinci Yer Hermit Ortell'e vereceğiniz 10 Text.Ortell's Hideout, Southwind Village'nin Güneyindeki Dağlarda bir Mağrada.Haritada bölgeyi açtığınızda görmeniz çok kolay.Ortell Textleri kabul etmeniz için sizden The Twilight Lexicon adlı questi bitirmenizi istiyor.Bundan sonra 10 Text'i 45s'e alıyor.Kendisi eski bir Twilight Hammer üyesi olduğundan Reputation vermiyor ancak burada bir özellik var.Siz her 10 Text'i verdikten 10 Saat sonra Mail Box'unuzda Ortell bir Teşekkür Maili atıyor verdiğiniz Textleri çevrilmiş olarak geri veriyor ve orada neler olup bittiğnizi anlatıyor.Burada bir farklılık Bir Scroll vermesi.Bu Scroll Bir Kerelik bir Recipe ile Crest/Singet/Scepter of Beconing adlı itemi yaratmanıza yarayacak.Bu itemler %50 olasılıkla bir BOE Mavi Recipe veriyor.Reputation'unuz Revered olduktan sonra Exalted'de yarayan bir item almayacaksanız buraya Text göndermeniz tavsiye edilir.
Encyripted Text'leri sağlamca almak istiyorsanız organize olarak 15 kişilik 5'li gruplarla mevcut 3 Kampı Farmlamak.Eğer az kişi iseniz örneğin 3, Dikkatinizi çekmeniz gereken bir yer daha var.Twilight Kampları arasında Twilight Propeth adlı bir Elite Mob dolaşıyor.Bu Mob her ölüşünde 8 ila 10 Text düşürüyor.Çabuk Spawn oluyor.Gördüğünüz yerde uygunsa indirmeniz tavsiye edilir.
Silithus Çıktıktan sonra, Scholomance'de bir değişiklik oldu.Dark Rune adlı bir Item %4 olasılıkla düştü ancak bunları Kullanmayın!Bu Rune'ler Cenarion Circle Recipelerinde lazım olacak.Shadow Ağırlıklı Recipelerde bunlar kullanılıyor.Bu yüzden bulunan tüm Dark Runelerin Guild Bankasında zamanı gelinceye kadar saklanması gerekiyor.
Silithus'daki En Güçlü Boss'dan Twilight Scepter adlı Epic Quest item düşüyor.Bu başka bir questte kullanılmıyor, bunu Cenarion Hold'a götürdüğünüzde verilen Bag of Spoils'den 50+ gold, Major Mana/Healing Potions, Greater Resist Potions ve BOE Mavi item düşüyor.
Emmissary'i Kesme Questi için Gerekenler:
Bu Quest için Into Maw of Madness, Glyph's Chasing ve Breaking of the Code Questlerini bitirince veriliyor.Sonunda Bronzebeard's Enchampment'de Alacağınız Unraveling the Mystery questini alacaksınız.Questi yapıp Geologist Larksbane'a döndüğünüzde Size Emissarry'i öldürmenizi isteyecek.Emissary Dişli bir rakip bu yüzden 20 ve Üstü Kişiye ihtiyacınız var.Bu Questi yapmanız Sınıfınız için uygun 2 itemi size veriyor.
Burada Uzun bir Silithus'da yaşananlar hakkında, Night Elf Commander'i Staghelm hakkında, Qiraji'ler ve Kralları hakkında, Hakkar'ın Kardeşi C'Thun'un yaptıkları hakkında bilgiler verilecek.Tarihçe sevenlerin hoşuna gideceğinden eminim Smile.

Mage: Sandworm Skin Gloves, Cenarion Reservist's Pants
Priest: Desert Bloom Gloves, Cenarion Reservist's Pants
Warlock: Sandworm Skin Gloves, Cenarion Reservist's Pants
Hunter: Desertstalker's Gauntlets, Cenarion Reservist's Legguards
Rogue: Dunestalker's Boots, Cenarion Reservist's Leggings
Druid: Sandstorm Boots, Cenarion Reservist's Leggings
Warrior: Crystal Encrusted Greaves, Cenarion Reservist's Legplates
Paladin: Crystal Lined Greaves, Cenarion Reservist's Legplates
Bunlarda Belli olasılıklarla Windstone Boss'larından düşen Itemler:
Elemental Templar Loot: (Mavi)
Azure Templar: Amethyst War Staff
Crimson Templar: Crystal Tipped Stiletto
Hoary Templar: Stonecutting Glaive
Earthen Templar: Deep Strike Bow

Elemental Duke Loot: (Mavi)
Duke of Cynders: Hardened Steel Warhammer
Duke of Fathoms: Darkstone Claymore
Duke of Shards: Sparkling Crystal Wand
Duke of Zephyrs: Soulrender

Elemental Boss Loot: (Epic)
Lord Skwol: Wavefront Necklace
Prince Skaldrenox: Elemental Focus Band
High Marshal Whirlaxis: Windshear Cape
Baron Kazum: Earthen Guard

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Onyxia quest zinciri (Horde)

Aşağıdaki yazı, onyxia quest zinciri içindir.(horde)
Onyxia Quest sırası:

-Warlord�s Command: http://www.thottbot.com/?qu=4903

Bu Görevi, Kargath ta kulenin tepesindeki Orc ile konuştuktan sonra alabiliyorsunuz. 5M LBRS yapılacak ve 3 boss kesilecek. Bu 3 boss un herhangi birinin yanında IMPORTANT BLACKROCK DOCUMENTS var bu alınacak sadece 1 kişi alabilir.

Daha sonra bu dökümanı kargath a geri götürüyorsunuz.

Bu dökümanı bulduğunuz zaman sahte şef REND BLACKHAND in UBRS de olduğunu öğreniyorsunuz ve Eitigg e gönderiliyorsunuz

- Eitigg�s Wisdom: http://www.thottbot.com/?qu=4941

Eitigg i bulup konuşun. Rend in yaşadığını, ve bunun büyük tehlike olduğunu belirtecek ve sizi Thrall a gönderecek bir sonraki quest için

- For The Horde! : http://www.thottbot.com/?qu=4974

Thrall, REND in yaşadığı haberini verdiğinizde Kızacak ve bunun büyük bir tehlike olduğunu belirterek HORDE ADINA (for the horde) REND BLACKHAND in kafasını isteyecek.

10 M UBRS raid yaparak rend in kafasını Loot edecek ve Thrall a getireceksiniz

-What The Wind Carries: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6566

Bu görevi aldıktan sonra thrall ile konuşun. Thrall size hikayesini anlatacak ve sizi bir sonraki göreviniz için HORDE KAHRAMANI REXXAR a gönderecek.

- The Champion of the Horde: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6567

Stone Talona uçun. Dağların arasından DESOLACE a geçin. Ana yol üzerinden koşmaya devam edin. Yolda Rexxar ile karşılaşmanız lazım. Bulamazsanız bekleyin oralarda geziyor. Görev Rexxar ı bulmak

- The Testament of Rexxar: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6568

Rexxar ihtiyacınız olan amulet e ulaşmanız için öncelikle ilüzyon ile siyah ****rden EMBERSTRIFE tan bu amuleti almanızı isteyecek. Bu ilüzyon için gerekli olan kolyeyi yapacak tek kişinin Western Plague landste yaşayan bir cadı olduğunu (Myranda The ag) söylüyor ve oraya gitmenizi istiyor. Bu görev bu cadıyı bulmak ve konuşmak. Cadının tam yeri için http://www.thottbot.com/index.cgi?m=12670

- The Oculus Illusions: http://www.thottbot.com/index.cgi?m=12670

Myranda sizinle konuştuktan sonra, kolyeyi hazırlamak için Siyah Uçuş Grubundan ejderhaların gözlerine ihtiyaç olduğunu ve bu gözlerin UBRS deki ****rden alınabileceğini belirtecek. 10M UBRS raid. Bu esnada kesilen her ejderden 2 adet göz düşüyor. Bol miktarda da ejder olacağı için rahatlıkla tamamlarsınız. Tabi 3 kişiye anca yetecek göz düşüyor ona göre konuşup anlaşın

- Embetstrife: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6570

Artık ilüzyon kolyeniz hazır ve DUSTWALLOW MARSH a gitmeye hazırsınız. D.Marsh ın en güneyindeki mağraya girdiğinizde kolyeyi kullandığınızda Siyah Uçuş Grubundan bir ejdere dönüşeceksiniz. İçeride EMBERSTRIFE size 3 adet görev verecek Bu 3 görev bu guruba bağlılığınızı kanıtlamanız için öldürmeniz gereken Dragonların kurukafalarını getirmek. Görevler şöyle:

- The Test Of Skulls � Chronalis: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6584

Nozdormu�nun (zaman gezen) oğlu Chronalis, Tanaris in güney doğusundaki harabelerin arasında gezer. Burada onu bulabilirsiniz.

- The Test of Skulls - Somnus : http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6583

Somnus, Yeşil Uçuş Grubuna bağlı. Swamp of Sorrowsta, Atal�hakkar tapınağının bulunduğu gölün etrafında dolanmakta.
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:38 pm

- The Test Of Skulls � SCRYER : http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6582

Scryer,mavi uçuş grubuna bağlı bir ejderha ve Winterspring in güney batısındaki mağaranın sonunda. İçeride bol miktarda blue dragon olduğu için yanınızda bir skinner ile gidebilirsiniz.

Bütün bu questler bitip geri döndüğünüzde, Embnerstrife size son bir göreviniz olduğunu ve bu görevin hepsinden öte olduğunu belirtecek ve sizden Kırmızı Uçuş Grubundan Axtroz un kafasını isteyecek.

- The Test Of Skulls � Axtroz : http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6585

Axtroz Kırmızı Uçuş Grubunun lideri. Bu gerçekten zor bir rakip ve kesinlikle fire resist teçhizat ile gitmek lazım. Bu dragon WETLANDS in doğusundaki yıkıntılarda geziyor.

Bu questi de tamamladığınuzda Emberstrife size UBRS ye gidip generali görmenizi söylüyor ve size �kutsanmamış� bir amulet veriyor. Size, amulet i general kutsadıktan sonra kullanabileceğinizi söylüyor.... Tabi biz bu �kutsama� işini daha farklı yapacağız bu yüzden REXXAR a geri dönüyoruz.

- Ascension: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6601

Bu görevde tekrar desolace a dönüyoruz ve Rexxar ile konuşuyoruz. Ve Rexxar bize kutsama işini anlatıyor:

Amulet in kullanılması için General Drakkisath ın (siyah uçuş grubu lideri) kanının gerektiğini anlatıyor. Artık burada ilüzyonun işe yaramayacağını ve Kan için Generali öldürmemiz gerektiğini söylüyor. Daha sonra Kanı alıp Rexxar a getirmemizi ve kutsama işini kendisinin yapacağını belirtiyor ve bize son görevimizi veriyor..

- Blood of the Black Dragon Champion: http://www.thottbot.com/index.cgi?qu=6602

Ve bu son görevde tekrar 10M UBRS yaparak generali keseceğiz. En sonunda generalden Kanı alıp REXXAR a geri getireceğiz ve ödülümüze kavuşacağız....

http://www.thottbot.com/index.cgi?i=4829

Bu ödül bize ONYXIA nın ve Sonsuz Zaferin Kapılarını Açacak!

KARAZHAN REHBERİ

-Attumen the Huntsman

Attumen the Huntsman, Atı midnight ile birlikte gelen Karazhan daki ilk bossdur. ( Zul Gurub'un çılgın trollu Mandokir'i andırıyor..
Ayrıca boss'a giderken kestiğiniz trash mobların 25 dakikalık bir respawn süresi var. Boss'la çarpışırken bu süre aşılırsa respawn olan moblar boss savaşına girerek wipe'a neden olacaklardır.

-Level: Boss
-Type: Undead
-Health: 350.000 ~

Boss savaşı 2 phase'den oluşmakta..

Phase I :

Attumen:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Attuphase1

Tank üzerinde ortalama melee vuruşu 1600-2500 arasında olan bossun bu damage'ı cloth üzerinde 8000 gibi rakamlara ulaştıgından aggro kontrolünün önemli oldugu bosstur. ( aggronun bir defa kaçması muhtemelen wipe ile sonuçlanacakdır ) Ayrıca boss disarm edilebiliyor
Boss'un belirli aralıklarla yaptıgı "Shadow Cleave" adlı saldırı 4000 dolaylarında damage yaptıgından melee dps'in kendini sürekli %50hp üzerinde tutması gerekli. Ayrıca boss tüm raide attıgı curse ile melee ve ranged atackların hit oranını %50 oranında azaltıyor mage ve druidler tarafından seri bir şekilde bu curse kaldırılmalıdır. Tank bossu raidden uzak bir yerde tanklarken off tank bossun bineği olan Midnight'ı alacak ve kontrollü bir şekilde Midnight'a dps verilmeye başlanacak. Midnight %25 e geldiğinde phase 2 başlamış olacak.. ( Midnight'ın melee damage'ı plate üzerinde yaklaşık 2000 )

Phase II:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Attuphase2

Midnight %25 e geldiğinde Attumen mountuna binecek ve boss'un tüm aggro'su sıfırlanacak ( biz atla uğraşırken tankımız aggro yaratmıştır deyip abanmak yok Ayrıca 2. fazda boss random charge atmaya başlayacak bu sebeple tüm raid birbirini kucaklayacak ve charge tehlikesinden dolayı herkes hp'sini yüksek tutacak. Boss 2.phase'de yine shadow cleave atmaya devam edecek. Ayrıca charge yiyen player'ın Knockdown ( mutlaka oyunda karsılasmısınızdır hani bazı mobların sizi yere yıkarak castinizi bozması gibi ) olmasına neden oluyor.
Sonuç olarak aggoya dikkat ederek Attumen'e dps yaparak savaşı tamamlayacağız...

Lootlar:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Attu1

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Attu2

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Attu3

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moroes

Moroes, Karazhanın 2. bossu olan tam anlamıyla sinir bozucu bir Undead Rogue. Tanklık için warriorlarda minimum 390 Defence önerilen bir boss..

Level: Boss
Type: Undead
Health: 378.000 ~

Yetenekleri:

Melee Vuruş: Tank üzerinde vuruş aralığı 1600 - 2500 aralığındadır.
Vanish: Bildiğimiz Vanish, aggro üzerinde herhangi bir değişiklik yaratmıyor.
Garrote: Moroes Vanish özelliğini kullandıktan sonra, raiddeki random bir oyuncuya Garrote vuruşu yapar ve aggro listesinde kim öndeyse tekrar ona koşar. Moroes'un garrotesi her roguen sahip olmak istedigi türden hasar veriyor. Garrote'den etkilenen oyuncu 3 saniyede 1000 damage alıyor ve bu garrote üzerinde tam 5 dakika kalıyor. ( toplamda 100.000 hasar veriyor ) Paladinin Divine Shieldi, mage'in ice block'u bunu silebiliyor, hiçbir şekilde dispell vs edilemiyor ayrıca paladinin " Blessing of Protection " yeteneği de garrote'yi silebiliyor (Son patch'e kadar "Luffa" adlı trinket bu kanama efektini siliyordu ancak gelen patch ile trinket nerflendi ve level 60 üzeri moblarda çalışmamakta!!!)
Blind: Aggro listesinde 2. sırada olan targetı kör eden bir yetenek. Dispell edilebiliyor
Gouge: Tank üzerinde kullandıktan sonra aggro listesinde 2. sırada olan targeta saldırıyor. Anlaşılacağı üzere aggro kontrolü yine çok önemli. KTM'de MT ve Off Tank'ı kimse geçmemeli, ilk kural bu

Moroes'in Addleri:

Moroes'in yanında 4 adet Undead addle geliyor. Gelebilecek addler:

Baron Rafe Dreuger // Retribution Paladin Health: 68k
Baroness Dorothea Milstipe // Shadow Priest Health: 66k
Lady Catriona Von'Indi // Holy Priest Health: 66k
Lady Keira Berrybuck // Holy Paladin Health: 68k
Lord Crispin Ference // Protection Warrior Health: 83.4k
Lord Robin Daris // Mortal Strike Warrior Health: 84k

Kendisi yetmezmiş gibi her resette bu addlerden 4'ü yanında olacak Moroes'in...

Strateji:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Moroes

Öncelikle raidimizde bu addleri crowd control edebilen classlara targetları verilerek onları tüm fight boyunca savaş dışında tutmaları çok önemli. Priestler shackle ve hunterlar freezing trap ile bu işi halledebilirler. Eğer boşta kalan add olursa öncelikle onlar kesilecek. ( addlerin arasında holy priest varsa ve yeterli crowd kontrol yoksa ilk olarak holy priest indirilmesi yararlıdır, 2-3 saniye boşta kalması bile Moroes'e heal atması demektir )

Moroes ile yüzleşirken iki tank kullanılacak. Main tank bossu ve kontrol edilemeyen addleri alıcak ve raid hızlıca add'i kesecek. Off tank ise, main tankın arkasında en yüksek threat sahibi olmalı çünkü gouge'dan sonra aggro ona dönmeli. Ayrıca off tank blind'dan etkilendiğinde çok hızlı bir biçimde dispell edilmeli. Çünkü Moroes off tank'a blind atıp main tanka gouge vurmayı çok seviyor ve bu durum sizi wipe'a götürüyor.

Bu fight süresince addlerin crowd controlü çok önemli 2-3 saniye shackle / trap dışı kalan bir target cloth userları dograyabilir. Ayrıca Paladin ya da priest addler diğer targetların shackllarını temizleyebiliyor dikkat! bu yüzden shackle önceliği bu class addlerde. Moroes öldükten sonra addler gitmiyor, onlarında kesilmesi gerekecek..

Kısacası crowd control'un ve aggronun çok önemli oldugu bir fight, biraz pratikle rahatlıkla alacağımıza eminim.

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

Lootlar:

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Moroes1

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Moroes2

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk Olarak Artık bundan sonra ilerliyeceğimiz yerin Zul A'man olduğunu unutmayalım Defalarca Wipe'da yesek yılmadan gideceğiz ve First Kill yapıp bitireceğiz.

Zul A'man 6 Boss dan oluşan bir yerdir daha çok Zul Grub'a benzer. O yüzden temiz hava ile şu boss'ları rahatça devirelim artık. Smile

Zul A'man'nın haritasından başlıyalım buyrun bir inceleyin...

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Za-map

Geçelim Boss'larımıza ve taktiklerimize...

İlk Boss: Nalorakk - Bear Avatar

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Nalorakk

A 2 Phase fight:

First phase - Human form:

He does a random charge.
Mangle - Increases damage done by bleeds by 100%.

Second phase - Bear form:

Applies 2 different bleed effects.
Raid wide Silence - 4-5 seconds long, does approx 1k damage.

Phase 1 is simply tank and spank. Make sure to heal the random person charged.

Phase 2 have the 2nd tank taunt the boss and be careful of the cleave so make sure the raid is not next to where the 2nd tank is bringing the boss.

When he goes back to human form, have the first tank taunt it, repeat until he is dead.

After this boss you can take your pick at targetting any of the 3 next Avatars first but in terms of difficulty they are listed below.

For the time quest the kill order would logically be: Bear, Eagle, Dragonhawk, Lynx, Malacrass and finally Zul'Jin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Boss: Akil'zon - Eagle Avatar

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Akilzon

Roughly every 60 seconds he will cast the his Storm on a random person with an emote. This player is raised up in the air and a cloud appears above them, simply everyone find this person and run under him and you will take no damage. The boss channels this spell so feel free to keep attacking at ranged unless you are lucky enough to have him target a melee next to him, just be carteful not to over-aggro the MT.

This is a basic tank and spank fight with a small twist. Also during the storm have ranged/casters target the eagles in the air and dot/attack them to give you more time on dpsing the boss, the melee just concentrate on the boss himself. A very easy fight, might take a wipe or 2 to understand what is going on.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Boss: Halazzi - Lynx Avatar

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Halazzi

This boss has a tiny amount of hp, roughly 600k. This is a 2 phase encounter that rotates (similar to Nightbane) every 25%.

Phase 1 -

He hits quite hard and also does a Mother Shahraz type of ability like Saber Lash that if it hits more than 1 person the damage received by each person is much less than if it were to hit only 1. Once you get him to 75 % he will go into phase 2.

Phase 2 -

During this phase he will transform back into his Shaman form and spawn a Spirit of the Lynx that has approx 200k hp. Also during this phase he will drop a nasty totem known as: Corrupted Lightning Totem that does chain lightning for approx 5k, maybe some nat res is not a bad idea, but not a necessity. The last ability of this phase is a Flame Shock that he will do randomly to 1 target.

Basically tank and spank in phase 1. When phase 2 occurs, 1 tank stays on the Shaman and the other tank takes the Spirit. You need to dps down the Spirit as fast as possible so you will not stay in phase 2, too long because of the nasty totems.

Kill the totems when they spawn (similar to Tidvalas during the Fathom Lord Karathress encounter in SSC), cleanse people if needed. Rinse and repeat till dead.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Boss: Jan'alai - Dragonhawk Avatar

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Halazzi-(close-up)

Jan'alai has 2 major abilities, and at 35%ish hatches his remaining eggs(explained later)
- He has a 5 minute enrage that is rather unimportant, as it barely increases his damage.

1 - A "Flame breath" type cone that has a long range but a small width, this does about 4-5k to people in a single line and adds up fast (believe to be random target). It is important to minimize its damage by spreading out appropriatly.

2 - He will periodically teleport the entire raid to him, put up "flame walls" on the outer ring of his area so you cannot escape. He will then begin spawning "time bombs" randomly throughout his area. After approximatly 10 seconds they will blow up dealing 3-5k(?) dmg in a 5 yard area, so you need to find a spot that is safe and does not have fire bombs on it. This ability seems to be on a random timer as sometimes he will forget about it and other times he will spam it.

Throughout the fight he calls 2 "Hatchers"(Low HP) which run to the side and begin hatching eggs into dragonhawks at an increasing rate. You need to Kill 1 Hatcher as soon as possible and go give the 2nd one a hug, tanking and killing the dragonhawks he spawns (we would normally do about 5-7 hawks at a time and just draw out the fight).
When you are comfortable with the amount of hawks spawned, kil the hatcher and mop up the remaining hawks. This is the hardest part of the fight as you will have to heal alot of raid damage due to the small area of the egg platforms and the damage his fire breath does, you should assign at least one healer to go with the group that willl kill eggs, preferably one that is good at raid healing (CoH priest, resto shaman etc). The other difficult part of this fight is his ability to port and put up fire walls to the egg spawns while the hatchers are busy hatching eggs, causing you to get zerged so be careful!

The dragonhawks individually have a stacking flame buffet, and a fire damage based proc on top of their normal melee which is about 1k~ on leather.

The tactics to this boss are really, really simple
1) Minimize his fire breath damage when he isnt spawning hatchers
2) When hatchers spawn kill one, send the group to kill dragonhawks spawned by the other one.
3) Dont die to the fire bomb minigame.
4) Make sure you hatch almost ALL of the eggs before 35% (yes this means light dps for the entire fight), or you will be horribly zerged.
5) Profit

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Boss: Hex Lord Malacrass

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Janalai

He starts with 4 random adds. Possible known adds:

Ogre - Melee add, Sheep him.
Imp - Fireball Spam, possible banish or kill quickly.
Dragonkin - Flamebreath & Thunderclap, sleep him/kill quickly, if you get this add, preferrably killing is a good option.
Undead - melee and instant casts, shackle him.
Blood Elf - Heals. Interupt heals/Kill quickly.
Serpent - Posion bolts. Sleep it / kill quickly, like the Dragonkin, killing it is preferred due to your druid does not have to shapeshift.

People seem to kill 1 or 2 of the adds before focusing on the boss.

Malacrass:

Does a nasty dot that lasts for approx 15 sec and deals roughly 300-400dmg per tick.

During the fight randomly he will Soul Drain 1 random person, he will take on 2-3 abilites of that persons class. He will continue to use these new abilities till he Soul Drains another victim and repeats a new cycle of attacks.

Every minute or so he will drain everyone of their power by 1% and giving it to himself, thus increasing his size and his damage by 10%.

Tank and spank and deal with the new abilities he may gain.

Possible Soul Drains:

Druid- Thorns & Lifebloom (big heal!!!)
Hunter- Traps
Mage- Frost Nova & Firebolt/Frostbolt
Paladin- Consecrate & Holy Light
Priest- Heal & Mind Control.
Rogue- SnD & Blind.
Shaman- Fire Nova Totem & Healing Wave
Warlock- ? ?
Warrior- Whirlwind & Spell reflect.

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:39 pm

6. Boss Son Boss: Zul'Jin

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Zuljin

This is already mentioned by Hephaustus and Renew, credits to both, it is bang on and solid so no need to write our own.

Every phase change he does do a threat wipe, when he turns into an Eagle you do not need to worry about a threat list though as explained below. He changes phases every 20%.

Phase 1:
Watch out for his whirlwind (melee range). He also casts a debuff similar to the one in Slave Pens that does a dd and then ticks until the player is topped off. Seems like it was only around 2500-3000 damage, so if you are good at assist healing you can downrank accordingly to top them off just enough so they do not take any ticks.

Phase 2:
As soon as he starts this phase you will notice everyone gets a Paralysis debuff. Dispell it off the main tank and yourself, then other healers if time (or the tank doesn't need a heal). DPS etc do not need it dispelled. After 5 seconds of having the debuff, you will become stunned and take a little damage, assign someone to top people off before the next. He can hit decently hard, so keep the tank topped.

Phase 3:
Stay away from the tornados that spawn and move around the room. They knock you back and deal around 1k damage. If you are a caster (yes healers included) everytime you cast you will get hit for about 1250 damage. The key thing to do in this phase is not get cornered by tornados and stay alive. Heal over time spells really make this phase much easier. Melee need to try and burn him down as quick as they can as they get no punishment for doing damage.

Phase 4:
Lynx form he melees fairly weak all around. He also will fixate upon a random player in the raid and melee them. Intervene near the end of the 10 second or so phase to help out squishy people. Also does a weak version of the whirlwind Leotheras / end boss of Shattered Halls. I think it also places a debuff on people that will make them take more damage, it's either this or the fixate. Watch debuffs and note that that person will need extra heals.

Phase 5:
As stated above, you will get a buffet like debuff put on you every so often. He will choose random people throughout the raid and place a beam of fire on them. If they are not topped they will probably die due to the debuff. It's a simple phase if people are good at staying out of void zones.

Any additional comments / suggestions or helping me compile a decent Dragonhawk tactic or the full list of CCable ways / drain soul of classes on Malacrass would be appreciated.

-Zul'Aman Enchant: Executioner

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Enchant-executioner
World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Executioner-glow

-Zul'Aman Consumables;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Za-consumables

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-LOOTLAR

1. Boss Nalorakk Lootları;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Robesofheavenlypurpose

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Fury

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Junglestompers

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri PauldronsofPrimalFury

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Furyoftheursine

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Maskofintrospection

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Enchant-executioner

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Bladeangelmoneybelt

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Lifestepbelt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Boss Akil'zon Lootları;

http://www.wowhead.com/?item=33293

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Mojomendersmask

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Akilzonstalonblade

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Amanipunisher

http://www.wowhead.com/?item=33281

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Bloodstainedelvenbattlechest

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Pauldronsofstoneresolve

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Boss Halazzi Lootları;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Thesavagechoker

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Shimmerpeltvest

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Spauldersoftheadvocate

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Skullshatterwarboots

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Avalancheleggings

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Robesofdepartedspirits

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Shoulderpadsofdancingblades

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Boss Jan'alai Lootları;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Arrowfallchestguard

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Helm-of-natural-regeneration

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Wubscursedhexblade

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Bulwarkoftheamantempire

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Enamelleddiscofmojo

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Footpadsofmadness

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Shadowtoothtrollskincuriass

En son Oki tarafından Ptsi Haz. 23, 2008 12:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:39 pm

5. Boss Hex Lord Malacrass;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Cloakofancientrituals

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Hexshrunkenhead

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Tinyvoodoomask

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Coifofthejunglestalker

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Heartless

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Primalmancatcher

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Hoodofhexing

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Daggerofbadmojo

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Battleworntuskguard

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Hoodofthehirdeye

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Prowlersstrikeblade

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Tomeofdiabolicremedy

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Hexlordsvoodoopauldrons

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Boss Zul'jin Lootları;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Bloodofzuljin

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Berserkerscall

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Hauberkoftheempirechampion

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Bladeoftwistedvisions

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Jinrohthegreatapocalypse

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Darkblessing

http://www.wowhead.com/?item=33476

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Ancientsindoreilongbow

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Ancientaqirartifact

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Chestguardofthewarlord

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Loopofcursedbones

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Twotoedsandals

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Grimgrinfaceguard
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Timed loots;

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Amanidiviningstaff

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Tuskbreaker

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Rage

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Shadowhunterstreads

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Signetofprimalwrath

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Dorysembrace

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Amaniwarbear

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Trollbane

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Cordofbraidedtrollhair

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Mantleofillintent

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Quest ve işte birde Quest'imiz oluyor onuda şöylemesine göstereyim arkadaşlar...

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri Charmedamanijewel

Zul A'man'ın biraz içini gezelim... Smile
Oki
Admin
Oki

MesajKonu: Geri: World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri   World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri EmptyPtsi Haz. 23, 2008 12:52 pm

Arkadaşlar Rehber Alıntıdır fakat resim linkleri ölmüştü.Hepsini bulamadım bulduklarımıda ekledim. Diğer resimleri boş zamanım olursa bulup eklemeye çalışıcam. Wow oynamamış birisi için çok zor biraz anlayış lütfen Smile

World Of Warcraf - Boss Rehberi ve Dungeon Questleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ManagerZone [MG] Rehberi
» Kariyer Rehberi
» Popomundo Patikalar Rehberi